Доступ до офіційних документів: парламентарі ратифікували Конвенцію Ради Європи

12:09, 20 мая 2020
Народні депутати 305 голосами за підтримали законопроект в цілому.
Доступ до офіційних документів: парламентарі ратифікували Конвенцію Ради Європи

Сьогодні, 20 травня, Верховна Рада прийняла Закон «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів». Про це йдеться на сайті парламенту.

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів, вчинену 18 червня 2009 року у м. Тромсе, яка набирає чинності в перший день місяця, що настає після завершення тримісячного строку від дати, коли 10 держав-членів Ради Європи висловили свою згоду на обов'язковість для них Конвенції, з такими заявами:

«Відповідно до пункту 2 статті 1 Конвенції Україна заявляє, що визначення поняття "державні органи" також включає: органи законодавчої влади щодо їхніх інших функцій; органи судової влади щодо їхніх інших функцій; фізичні чи юридичні особи у тій мірі, в якій вони виконують державні функції або управляють державними коштами відповідно до національного законодавства";

«Україна заявляє, що внаслідок збройної агресії Російської Федерації виконання Україною зобов'язань, передбачених Конвенцією, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі не гарантується до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.

Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та їхня діяльність є незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому Конституцією та законами України, а будь-які їхні акти (рішення, документи) є недійсними і не створюють жодних правових наслідків».

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Проект Закону зареєстровано за №0032.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що законопроект Зеленського щодо змін до Кримінального кодексу прийнято за основу.

Також Рада прийняла закон щодо поширення каналу іномовлення на окуповані території.

Крім того, парламентарі прийняли за основу проект щодо змін до Регламенту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Карантинные ограничения и зарплата судей: почему Верховный Суд пошел в КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Стратиенко
    Людмила Стратиенко
    судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда