Рада прийняла закон про внесення змін до КУпАП щодо виконаних постанов

16:53, 29 апреля 2021
Закон скасовує необхідність надсилання на поштову адресу порушника виконаних постанов про адмінправопорушення.
Рада прийняла закон про внесення змін до КУпАП щодо виконаних постанов
Джерело фото: ukr.media

У четвер, 29 квітня, Верховна Рада прийняла Закон України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов (реєстр. 5058).

Проектом акту передбачено внесення змін до статей 279-1 та 291 КУпАП. Пропонується встановити, що постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається порушнику рекомендованим листом з повідомленням лише у випадку, якщо вона не була виконана шляхом оплати штрафу протягом 15 робочих днів з дня її винесення. Підставою набрання постановою законної сили вважатиметься в т.ч. її виконання, тобто сплата штрафу.

Саме в цьому законопроекті пропонується зазначити, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її виконання (сплати штрафу)

або після вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення,

або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.

 

Таке формулювання здивувало ГНЕУ, яке зазначило у висновку, що законопроектом порушено логічний зв’язок виникнення та припинення правовідносин. Адже у випадку набрання постановою законної сили після її виконання втрачає сенс саме існування інституту набрання постановою законної сили.

До законопроекту надійшло 15 поправок, 5 з них члени Комітету врахували. Законопроект було підтримано без обговорення, відтепер його винесуть для голосування в сесійну залу Верховної Ради.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Комітет рекомендував до другого читання законопроект про внесення змін до КУпАП щодо виконаних постанов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Антон Чередко
    Антон Чередко
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...