Рада ухвалила закон про портал викривачів корупції з пропозиціями Зеленського

15:21, 1 июня 2021
За проголосував 281 народний депутат.
Рада ухвалила закон про портал викривачів корупції з пропозиціями Зеленського

Верховна Рада прийняла в цілому як закон законопроект № 3450 про портал повідомлень про корупцію з пропозиціями Президента Володимира Зеленського.  

За проголосував 281 народний депутат.

Глава держави висловив до закону низку зауважень.

Під час засідання, заступник міністра юстиції повідомила, що Президент України не підписав прийнятий Закон у запропонованій редакції, висловивши у своїх пропозиціях низку зауважень до його положень та запропонував їх доопрацювати.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що Комітет підтримав усі пропозиції Президента України до Закону і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому з урахуванням цих пропозицій.

У законі визначили, що канали повідомлення про корупцію мають право створювати органи, уповноважені складати адміністративні протоколи або розслідувати корупційні злочини.

До того ж передбачили відповідальність за незаконне використання персональних даних викривачів

Скасували вимоги до викривача пояснити, звідки йому стали відомі дані про вчинення корупційного правопорушення. З закону прибрали конструкцію, що викривач повинен повідомляти «точно відомі факти», а також відмовилися від норми, що винагорода викривачу виплачується після стягнення збитків в дохід держави, оскільки КПК передбачає виплату винагороди після вироку суду.

Народні депутати підтримали усі чотири пропозиції і 281 голосом прийняли Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» № 3450 з урахуванням пропозицій Президента України.

Додамо, що «Судово-юридична газета» писала, чому Президент заветував закон про Єдиний портал повідомлень викривачів корупції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Юрій Сіренко
    Юрій Сіренко
    голова Черкаського апеляційного суду
загрузка...