Зміни до Конституції щодо децентралізації: проект погодили всі члени комісії при Президентові

15:50, 9 июня 2021
Після надання правової оцінки Офісом Президента документ потрапить до парламенту.
Зміни до Конституції щодо децентралізації: проект погодили всі члени комісії при Президентові
Джерело фото: resonance.ua

Проект змін до Конституції щодо реформованої системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади і децентралізацію владних повноважень погодили всі учасники конституційної комісії, утвореної Володимиром Зеленським, після погодження в Офісі Президента документ направлять до Верховної ради. Про це сказав голова Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов під час засідання Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад у Дніпрі за участю Президента, передає «Укрінформ».

«Оця дискусія відносно конкуренції компетенцій між обласними радами та обласними адміністраціями, районними радами та райадміністраціями існує 30 років незалежності. І для того, щоб її зняти, треба зробити потужний крок другого етапу реформи децентралізації. На цьому тижні завершила роботу конституційна комісія, утворена вами, Володимире Олександровичу, за участі народних депутатів, представників Офісу Президента, урядовців, Асоціації органів місцевого самоврядування. Усі дійшли до згоди по тексту. Протягом року тривала ця робота», - розповів Сергій Чернов.

Він зазначив, що після надання правової оцінки Офісом Президента документ потрапить у парламент. «Я хотів би, щоб якнайшвидше Офіс дав свій висновок, виніс документ у парламент, і 226 голосів його підтримали. І влітку Конституційний Суд дав свій висновок», - сказав Сергій Чернов.

Він також зазначив, що Асоціація вже звернулася до всіх фракцій Верховної Ради з пропозицією створити міжфракційне об'єднання з супроводу реформи децентралізації.

«Щоб восени знайти 300 голосів, проголосувати і поставити крапку в завершенні реформи», - зауважив голова Асоціації районних та обласних рад.

Чернов додав, що дорожня карта реформи децентралізації, затверджена ще у 2014 році, потребує змін.

«Їй 7 років. Життя пішло далі. Моя ініціатива – уряд має підсилити цю концепцію в частині реформи регіонального та субрегіонального рівнів і територіальної організації влади. Ще вважаю, що в уряді повинен бути віцепрем’єр – міністр регіонального розвитку, бо реформувати місцеве самоврядування – це реформувати не тільки місцеве самоврядування, це реформувати місцеві галузі охорони здоров’я, культури, спорту. І хтось повинен це координувати, і в синхроні це повинно відбуватися», - вважає Сергій Чернов.

Нагадаємо, що Зеленський підписав закон про земельну децентралізацію. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Як відзначили 30-річчя утворення господарських судів України, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Оксана Козак
  Оксана Козак
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
 • Катерина Головіна
  Катерина Головіна
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Руслан Ватаманюк
  Руслан Ватаманюк
  суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду
 • Анатолій Новак
  Анатолій Новак
  заступник директора Національного антикорупційного бюро України
загрузка...