Рада розглядає законопроект щодо забезпечення реалізації права громадян на житло, трансляція

13:50, 22 сентября 2021
22 вересня також буде представлено проекти Законів «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення надання публічних (електронних публічних) послуг», і «Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи».
Рада розглядає законопроект щодо забезпечення реалізації права громадян на житло, трансляція

У середу, 22 вересня, згідно з порядком денним, відбудеться чергове пленарне засідання шостої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується розглянути проект Постанови «Про невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації права громадян на житло», №5251.

Також планується включити до порядку денного і розглянути проекти Законів, №5867.

Для розгляду у першому читанні пропонуються законопроекти, серед яких:

- «Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо уточнення деяких положень та сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації», №5397, 5397-1;

- «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу», №4517;

- «Про внесення змін до Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України», №5232;

- «Про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», №4286;

- «Про внесення змін до Закону України "Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту"», №3751;

- «Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб", №4487;

- «Про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України», №5249, 5249-1.

Ряд законопроектів планується розглянути у другому читанні, зокрема:

- «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», №4564;

- «Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про валюту і валютні операції" щодо виконання банками функцій агентів валютного нагляду», №5851;

- «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні», №5109;

- «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)», №3881.

У порядку денному на цей день також ратифікаційні законопроекти і проекти постанов про перейменування і зміну меж населених пунктів, а також призначення місцевих позачергових виборів.


14:12 Головуючий закрив пленарне засідання.


14:00 Народні депутати розглянули кілька проектів постанов про призначення позачергових виборів міського, сільських і селищних голів.

За результатами голосування прийнято проекти Постанов:

про призначення позачергових виборів Покровського сільського голови Нікопольського району Дніпропетровської області; №5634;

 про призначення позачергових виборів Степівського сільського голови Миколаївського району Миколаївської області, №5768;

 про призначення позачергових виборів Добропільського міського голови Покровського району Донецької області, №5806;

 про призначення позачергових виборів Новогуйвинького селищного голови Житомирського району Житомирської області, №6056;

 про призначення позачергових виборів Озернянського сільського голови Тернопільського району Тернопільської області, №6057.


13:59 260 голосами законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.


13:54 Депутати розглядають правки до проект Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про валюту і валютні операції" щодо виконання банками функцій агентів валютного нагляду, №5851, підготовленого до другого читання.


13:51 322 голосами "за" проект Постанови прийнято в цілому.


13:46 Проект доповів Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. Він зазначив, що проектом Постанови пропонується затвердити Заяву Верховної Ради України в якій звертається увага міжнародної спільноти на факт проведення 17-19 вересня 2021 року нелегітимних виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації на тимчасово окупованій території України. Наголошується на порушеннях державою-окупантом норм міжнародного гуманітарного права, зокрема залучення до голосування громадян України з незаконно виданими паспортами Російської Федерації, переміщення населення держави окупанта на тимчасово окуповані території України та неконтрольований процес перетину міжнародно визнаного державного кордону України.

У Заяві Верховна Рада України визнає такі вибори незаконними, а Державну Думу Російської Федерації - нелегітимною та звертається до міжнародної спільноти із закликом надати оцінку фальсифікованим виборам та фактам незаконного голосування. 

Мережко також доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу та в цілому та схвалити Заяву Верховної Ради України.


13:37 Депутати внесли зміни до порядку денного, включивши до розгляду Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року, №6078.


13:30 300 голосами законопроект прийнято за основу.


13:26 Він зазначив, що метою законопроекту є вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» та врегулювати прогалини в законодавстві щодо особливостей використання та застосування особовим складом Державної прикордонної служби України заходів примусу, бойової техніки, озброєння, а також врегулювати порядок здійснення поверхневої перевірки.

Здебський також доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Ради прийняти законопроект за основу.


13:15 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України, №5232, доповідає член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський.


13:11 Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Сова доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

За результатами голосування законопроект 308 голосами прийнято у першому читанні.


13:02 Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу, №4517, доповів перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін.


13:01 За результатами голосування підтримані були правки №№12, 18, 19, 20, на підтвердженні яких наполягали парламентарії. Інші правки не були підтримані.

283 голосами законопроект прийнято у другому читанні і в цілому.


12:32 Народні депутати продовжують розглядати правки до законопроекту №5109.


12:00 У пленарному засіданні оголошено перерву.


11:54 Народні депутати розглядають правки до підготовленого до другого читання проекту Закону про запобігання та протидію антисемітизму в Україні, №5109.


11:52 265 голосами «за» законопроект прийнято за основу.


11:39 Альтернативний проект, №5397-1, доповів народний депутат Володимир Мороз.


11:35 Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо уточнення деяких положень та сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації, №5397, доповів голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

Він зазначив, що метою законопроекту є підвищення ефективного функціонування державних підприємств, які виготовляють та ремонтують технічні засоби реабілітації в умовах ринкової економіки та створення умов для підвищення ефективності діяльності цих підприємств, впровадженні на їх основі приватно-державного партнерства, зменшення витрат держави на покриття заборгованостей неліквідних підприємств та підприємств із застарілими технологіями, які не користуються попитом на ринку.

Метою проекту також є гармонізація законів для узгодження термінології, що стосується електронної торгової системи та центральної бази даних, з законодавчими актами у сфері концесії та оренди державного та комунального майна. Такі зміни необхідні також для вдосконалення зазначених термінів з технічної точки зору та встановлення більших вимог до захищеності та відкритості електронної торгової системи, а саме гарантій відкритого коду її центральної бази даних.

Крім цього, проект спрямований на відновлення процесу продажу об’єктів великої приватизації на аукціонах, що не передбачають зниження стартової ціни, під час дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних з коронавірусною хворобою.

Олексій Мовчан доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти за основу законопроект №5397, а альтернативний проект - відхилити.


11:33 294 голосами «за» народні депутати підтримали прийняття законопроекту за основу зі скороченням строків його підготовки до другого читання.


11:21 Заступник Голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко, доповідаючи рішення Комітету, додав, що цим законопроектом передбачається покласти на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України обов’язків щодо збереження резервних копій інформації та відомостей державних електронних інформаційних ресурсів. Одночасно, з метою усунення різночитання в термінології, що вже використовується в чинному законодавстві, в понятійний апарат проекту Закону вводиться новий термін «державні електронні інформаційні ресурси».

Олександр Федієнко повідомив, що Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому, а в разі неприйняття в цілому – скоротити строки підготовки проекту до другого читання.


11:19 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України, №4378, доповів Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь. Він зазначив, що метою законопроекту є законодавче врегулювання питання щодо здійснення резервного копіювання інформації та відомостей державних електронних інформаційних ресурсів державними органами, військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, державними підприємствами, установами та організаціями, а також питання щодо централізованого зберігання Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України таких резервних копій.


11:17 За результатами голосування законопроект 287 голосами прийнято за основу і 292 голосом «за» - в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.


11:05 Голова Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.


11:03 Законопроект доповів народний депутат Ігор Фріс. Він зазначив, що метою проекту Закону є уточнення положень Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», зокрема в частині визначення переліку суспільних відносин, на які не розповсюджуються вимоги цього закону та зміни підходу до визначення принципу надання публічної (електронної публічної) послуги за замовчуванням.

Відповідні зміни передбачається внести до окремих статей Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг» та Закону України «Про адміністративні послуги».


11:02 До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення надання публічних (електронних публічних) послуг, №5845.


11:01 343 голосами «за» проект Постанови прийнято в цілому.


10:45 Голова підкомітету Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Літвінов доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови в цілому.


10:42 Після закінчення виступів народні депутати розпочали розгляд питань порядку денного.

Проект Постанови про невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації права громадян на житло, №5251, доповіла народний депутат Галина Третьякова.

Метою проекту Постанови є збір статистичної інформації, проведення комплексного (змістовного) аналізу стану забезпечення громадян житлом, відображення відповідної динаміки руху квартирних черг для подальшого розроблення урядової програми забезпечення реалізації права громадян на житло.


10:39 Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Юлія Тимошенко.


10:05 Головуючий надав слово народним депутатам для виступів з оголошеннями, повідомленнями, пропозиціями.


10:00 Пленарне засідання відкрив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.


Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВС висловився щодо підтвердження факту проживання однією сім’єю.

Додамо, що податок на нерухомість у 2022 році зросте: хто та скільки заплатить.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віктор Остапук
  Віктор Остапук
  член Ради суддів України, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Олеся Артоуз
  Олеся Артоуз
  суддя Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олена Пилипенко
  Олена Пилипенко
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
 • Ігор Федотов
  Ігор Федотов
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...