Комунальна реформа: що зміниться для українців з 1 травня

13:27, 26 апреля 2019
Новий закон вступає в силу в Україні з 1 травня.
Комунальна реформа: що зміниться для українців з 1 травня

Українці з 1 травня будуть сплачувати комунальні послуги за новими правилами. Так, вже прийнятий закон зобов’язує кожного боржника платити пеню, передає inlviv.

Новий закон “Про житлово-комунальні послуги”, який набирає чинності 1 травня, передбачає закріплення за багатоквартирними будинками керуючих, які стануть посередниками між мешканцями і постачальниками послуг ЖКГ.

Деталі про керуючих будинками і їх обов’язки розповів експерт з питань ЖКГ, кандидат юридичних наук Андрій Никончук.

“Передбачається імплементація в систему взаємовідносин нового суб’єкта, який називається керуючий багатоквартирним будинком. Поки що наша держава знаходиться на етапі підготовки цієї нової професії. У процесі підготовки люди проходять сертифікацію на рівні Міністерства регіонального розвитку та будівництва”, — розповів експерт.

“З 1 травня 2019 року в нашій державі з’явиться можливість для мешканців обирати собі керівників. Хочу звернути увагу, що їх ще критично не вистачає, але така можливість з’явиться. З’явиться і реєстр керуючих – він повинен бути на сайті Мінрегіону, де люди будуть шукати контакти цих нових фахівців — кербудів “, — пояснив він.

За словами Нікончука, керуючий буде посередником між співвласниками багатоквартирного будинку і всіма операторами з надання тих чи інших житлово-комунальних послуг.

“Це послуги з опалення, водопостачання, електро- і газозабезпечення, вивезення та утилізації твердих побутових відходів, утримання будинків і прибудинкових територій”, — перерахував він.

Експерт пояснив, що кандидатура на посаду кербуда затверджуватиметься на загальних зборах співвласників будинку.

Також, з травня доведеться платити за кожен використаний кубометр води і Гкал тепла. Ті, хто затримує платежі, будуть платити штраф. Споживачі комунальних послуг повинні пускати перевіряючих в своє житло. Також за борги послуги будуть відключати.

Наприклад, якщо мешканці не оплатили квитанції, з 21 числа місяця їм почне нараховуватися борг. Виконавець зобов’язаний відправити сім’ї, яка не платить, лист. У кращому випадку порушнику загрожують судові позови, в гіршому — відключення від послуг.

Якщо людина, яка не оплатила послуги, не впускає перевіряючого, це буде привід для відключення.

Все, що витрачається в будинку, буде оплачуватися мешканцями. Платити доведеться за будинковий лічильник. Якщо кубометри будуть якимось чином вкрадені, то за них заплатить весь дім. Більше того, за борги будуть нараховувати пеню.

Слід  відзначити, що при неналежній якості послуг за них можна не платити або платити менше.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що киянам повертають мільйони за неякісну комуналку.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Глазько
    Сергій Глазько
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Роман Ігнатов
    Роман Ігнатов
    суддя Київського апеляційного суду
загрузка...