Оскарження працівником рішення про скорочення чисельності або штату працівників є неналежним способом захисту

10:12, 16 апреля 2019
Працівнику, який оскаржив наказ про скорочення штату, відмовили у позові.
Оскарження працівником рішення про скорочення чисельності або штату працівників є неналежним способом захисту

Верховний Суд у складі колегії суддів другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі №755/3495/16-ц залишив без задоволення касаційну скаргу працівника, який не погодився з наказом про скорочення чисельності і штату працівників.

Рішення суду мотивоване тим, що оскарження працівником рішення про визначення структури підприємства чи установи, зміну в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників не є належним способом захисту, оскільки прийняття такого рішення є виключною компетенцією власника підприємства чи установи або уповноваженого ними органу та є складовою права на управління діяльністю підприємством чи установою. При цьому залишається право працівника оспорювати саме правомірність його звільнення.

Апеляційний суд у цій же справі зазначив, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розклад. Питання зміни організаційної структури підприємства є правом відповідного суб'єкта господарювання при здійсненні ним господарської діяльності. Реалізація цього права породжує обов'язок підприємства дотримуватися гарантій прав працівників. При цьому втручання в господарську та іншу діяльність підприємства не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України. Викладені позивачем доводи позовної заяви не містять таких підстав з посиланням на норму закону, відповідно до яких є необхідність у реагуванні на рішення про внутрішній устрій підприємства за вимогою працівника.

Раніше ми повідомляли про те, кому потрібен дозвіл на роботу в Україні.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Реформа прокуратуры: какой должна быть зарплата прокурора и какие проблемы остались нерешенными
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Сергій Глазько
    Сергій Глазько
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Роман Ігнатов
    Роман Ігнатов
    суддя Київського апеляційного суду
загрузка...