Руслан Стефанчук: Указ про Раду з правових реформ буде підписаний найближчими днями

14:20, 9 июля 2019
Рада займатиметься реформами судоустрою, правоохоронних органів та внесенням змін до Конституції.
Руслан Стефанчук: Указ про Раду з правових реформ буде підписаний найближчими днями

21 липня відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради. За соціологічними дослідженнями, партія Президента Володимира Зеленського «Слуга народу» набирає впевнену більшість голосів.

Які ж будуть перші кроки політсили в новосформованому парламенті, «Судово-юридичній газеті» розповів радник Президента України, представник Президента у Верховній Раді, №2 у виборчому списку політичної партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук.

«Першочергові ініціативи, які впроваджуватиме Президент та його фракція, торкнуться обіцянок, які він давав у своїй передвиборчій кампанії. Це зняття недоторканості з народних депутатів. Також це реформа парламентських процедур, адже сьогодні ми бачимо «депутатський спам» у вигляді неякісних законопроектів, цілу низку зловживань правами депутатів, купу непотрібних паперів замість електронного урядування. Також немає повної впевненості у результатах голосування, тому одне з перших питань — забезпечення особистого голосування шляхом сучасних інтернет-технологій. Можливо, сенсорна кнопка або щось інше, ми зараз над цим працюємо.

І вже після того почнеться виконання тих обіцянок, які дав Президент. Це реформи у сфері бізнесу, антикорупційних питань, інфраструктурної системи, соціального захисту. Усі ці блоки ми будемо вносити до парламенту, і вже зараз законопроекти напрацьовуються», — зазначив радник Президента України.

В команді Президента вже виділили основні питання, на яких буде зосереджена першочергова увага. Так, Руслан Стефанчук пояснив, як саме буде провадитися робота над цими блоками: «Найближчими днями буде підписаний указ про Раду з правових реформ. Це потужний механізм, який  даватиме нам напрацювання по основних блоках. Зараз виділено чотири основні блоки. Це питання внесення змін до Конституції, реформи судоустрою, реформи правоохоронних органів, а також питання перехідного правосуддя, що стосується тимчасово окупованих територій».

Не планують новообрані депутати й відпочивати після виборчих перегонів.

Руслан Стефанчук підкреслив, що підготовча робота вже почалась: «Вже зараз готується робоча група, яка напрацьовуватиме всі питання щодо першого засідання. Це три великі блоки з підготовчих нюансів, господарських питань, усього, що стосується комітетів та навіть елементарної розсадки депутатів у залі. Я думаю, ніякого відпочинку в серпні ні в кого не буде. Що безпосередньо стосується роботи Верховної Ради, думаю, вона почнеться у кінці серпня — на початку вересня».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про ВАКС.

Також стало відомо про поданий позов проти колишнього колеги Зеленського, кандидата в народні депутати.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ректор Національної академії прокуратури про інновації в освіті та зміни в законодавстві
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Боровков
    Дмитрий Боровков
    судья Зализнычного районного суда Львова