Кабмін відправив до Верховної Ради законопроект про компенсацію за затримку зарплат

13:55, 27 января 2020
Законопроект встановлює вичерпний перелік доходів, за порушення строків виплат яких платитимуть компенсацію.
Кабмін відправив до Верховної Ради законопроект про компенсацію за затримку зарплат

Кабінет Міністрів України передав до Верховної Ради схвалений 24 січня 2020 року проект Закону України "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати", що спрямований на боротьбу з боргами з виплат громадянам.

Законопроект встановлює наступний вичерпний перелік грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких проводиться їх компенсація:

 • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
 • соціальні виплати;
 • стипендії;
 • заробітна плата (грошове забезпечення);
 • сума індексації грошових доходів громадян.

Питання було ініційоване Міністерством соціальної політики. Міністр Юлія Соколовська підкреслила, що уряд бореться з боргами з виплати зарплат, пенсій тощо, щоб українці отримували всі кошти своєчасно. Очільниця відомства наголосила на тому, що у разі затримок виплат громадяни повинні отримувати компенсацію.

Юлія Соколовська зазначила, що законопроект сприятиме мінімізації корупційних ризиків через чіткість встановленої у законі адміністративної процедури прийняття рішень.

Міністр соціальної політики пояснила, що основні зміни, запропоновані урядом на розгляд народних депутатів, — це встановлення чіткого переліку виплат, за затримку яких передбачається компенсація. При цьому механізм виплат не змінюється і враховує інфляцію за період їх затримки.

Раніше Раді запропонували законопроект про порядок формування ВККС та суддівську винагороду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нова українська школа: скільки отримуватимуть вчителі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Басай
  Олег Басай
  председатель Киевского окружного административного суда
 • Ирина Гуменюк
  Ирина Гуменюк
  заместитель руководителя аппарата Высшего хозяйственного суда Украины