Судді у відставці зможуть звертатися за документами про винагороду до новостворених судів

12:18, 13 февраля 2020
Судді, які пішли у відставку з ліквідованих судів, зможуть отримати довідку про суддівську винагороду у новостворених судах.
Судді у відставці зможуть звертатися за документами про винагороду до новостворених судів

У разі ліквідації, або реорганізації судів видача документів, які стосуються перерахунку судді грошових сум на утримування його у відставці, буде покладатись на новостворені суди. Відповідну ініціативу висловили народні депутати від партії «Слуга народу» Павло Павліш, Валерій Божик, Андрій Задорожній  в законопроекті №3032 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо місячного довічного грошового утримання судді у відставці».

Як зазначено у пояснювальній записці, метою даного законопроекту є упорядкування питань видачі документів, які стосуються перерахунку судді грошових сум на утримання його у відставці при відсутності ліквідаційної комісії відповідного суду, і покладається на новостворені суди: Верховний Суд, відповідні апеляційні суди та місцеві суди.

Що пропонується законопроектом

Законопроектом пропонується статтю 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доповнити новими частинами шостою та сьомою.

Зокрема, зазначається , що  у разі ліквідації або реорганізації судів, питання видачі документів, які стосуються перерахунку судді  грошових сум на утримання його у відставці  при відсутності ліквідаційної комісії відповідного суду покладається на:

1) Верховний Суд – щодо осіб, які працювали на посаді судді у Верховному Суді України, Вищому господарському суді України, Вищому адміністративному суді України, Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ;

 2) апеляційні суди відповідної спеціалізації, які здійснюють судочинство в апеляційному окрузі, до якого входив ліквідований  або реорганізований апеляційний суд;

 3) місцеві суди відповідної спеціалізації, які здійснюють судочинство в округах, до яких входив ліквідований або реорганізований місцевий суд.

 Окрім цього,  зазначається, що суддям ліквідованих або реорганізованих Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, які вийшли у відставку, довідка щодо перерахунку грошових сум на утримання їх у відставці видається з урахуванням розміру суддівської винагороди суддів відповідних касаційних судів, які діють у складі Верховного Суду з урахуванням вимог цього закону.

 Законопроектом також пропонується викласти у новій редакції пункт 25 прикінцевих та перехідних положень. Зазначається, що судді, яким призначено розмір щомісячного довічного грошового утримання відповідно до положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010р., №№ 41-45, ст.529; 2015р., №№ 18-20, ст.132 із наступними змінами), мають право на здійснення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному частиною третьою статті 142 цього Закону.

Тобто, перерахунок щомісячного довічного грошового утримання буде у розмірі 50 відсотків суддівської винагороди. Та за кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання суді

Нагадаємо, що наразі пункт 25  прикінцевих та перехідних положень передбачає, що право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі,  визначеного цим законом має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.

Раніше «Судово-юридична газета»  повідомляла, що з’явилось рішення РСУ щодо окладів суддів та перерахунку довічного грошового утримання судді

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нова українська школа: скільки отримуватимуть вчителі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Басай
    Олег Басай
    председатель Киевского окружного административного суда
  • Ирина Гуменюк
    Ирина Гуменюк
    заместитель руководителя аппарата Высшего хозяйственного суда Украины