Сергій Шкарлет хоче скоротити видатки МОН для закупівлі дезінфекційних засобів у школи

14:40, 21 октября 2020
Під скорочення потраплять витрати на стипендії, підвищення кваліфікації, друк та доставку книжок.
Сергій Шкарлет хоче скоротити видатки МОН для закупівлі дезінфекційних засобів у школи

Т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет на засіданні уряду 21 жовтня поставить на розгляд питання про виділення коштів на забезпечення шкіл дезінфікуючими засобами. У пояснювальній записці він зазначає, що ухвалення постанови необхідне для створення належних умови для проведення у школах необхідних санітарних та дезінфекційних заходів задля запобігання поширенню COVID-19.

Необхідно відзначити, що т.в.о. міністра піднімає питання про виділення фінансування на 2020 рік на ці цілі лише зараз – наприкінці жовтня. І це при тому, що раніше МОН вже просило перейти школи на дистанційну форму навчання хоча б на два тижні та рекомендувало запровадити дистанційне навчання у ЗВО, а Володимир Зеленський вже говорить про можливість повернення до повного локдауну.

Також важливим фактом є джерело коштів вищезгаданих заходів. Пан Шкарлет пропонує уряду ухвалити рішення, щоб кошти для запобігання поширенню коронавірусу були виділені не з «ковідного фонду», більша частина коштів з якого спрямована будівництво доріг та мостів, а шляхом скорочення інших витрат міністерства.

Отже, для закупівлі дезінфікуючих засобів для шкіл, т.в.о. міністра освіти і науки пропонує скороти такі видатки:

 • Забезпечення здобуття професійно-технічної освіти за професіями загальнодержавного значення – 10 млн грн;
 • Проведення олімпіад та конкурсу «Учитель року» – 4,1 млн тисяч грн;
 • Стипендії студентам, аспірантам і докторантам – 40 млн грн;
 • Підвищення кваліфікації вчителів та викладачів – 4 млн грн;
 • Стандарти державної мови – 4 млн грн;
 • Освітня субвенція з держбюджету місцевим бюджетам – 400 млн грн.

Ще майже 77,4 мільйони гривень заберуть із програми «Загальнодержавні заходи у сфері освіти». Під такою назвою сховано скорочення видатків на друк підручників і посібників (41 млн), їхню доставку до шкіл (11,85 млн), розробку і тестування електронних підручників (18,2 млн) та інші загальнонаціональні видатки на освіту.

Загальна суму скорочення витрат становить майже 539,5 мільйонів гривень.

У пояснювальній записці Сергій Шкарлет більш детально зазначає, на чому та з яких причин будуть економити. Так, наприклад, економія на стипендіях стала можлива через рух студентського контингенту та зменшення кількості студентів, що мали право на стипендію у другому семестрі попереднього навчального року. Разом з тим, звернімо увагу на мотивацію скорочення видатків на підвищення кваліфікації педагогів. Т.в.о. міністра зазначає, що економія здійснюється «у зв’язку з відсутністю нормативно-правових підстав для підвищення кваліфікації». Інакше кажучи, тому що «це не обов’язково».

Нагадаємо, що раніше «Судово-юридична газета» писала, що Сергій Шкарлет повідомив, що МОН не отримало грошей на засоби захисту та дезінфекції із «ковідного фонду», бо у фонді немає грошей. Втім, вже за три дні пан Шкарлет зазначив, що у «ковідному фонді» залишилося 32% коштів, а МОН скоро має отримати 3 млрд гривень на безпеку освітян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Антон Чередко
  Антон Чередко
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...