Суди на межі зупинки здійснення судочинства

17:05, 26 октября 2020
Апеляційний адмінсуд в Одесі повністю припинив не лише відправлення повісток, але й судових справ до Верховного Суду та місцевих судів.
Суди на межі зупинки здійснення судочинства

П'ятий апеляційний адміністративний суд (до оптимізації – Одеський апеляційний адмінсуд) з 26 жовтня 2020 року повністю припинив відправку поштової кореспонденції через заборгованість перед Укрпоштою та брак фінансування (відсутні нові кошторисні призначення).

Про це повідомив сам суд на своїй офіційний сторінці.

«На жаль, нашого бажання вирішити цю проблему виявилося недостатньо.

Тому від сьогодні припиняється:

 • відправка матеріалів судових справ до місцевих судів та Верховного Суду
 • відправка будь-якої кореспонденції учасникам судового процесу», — зазначили у суді.

Раніше Третій апеляційний адміністративний суд (розташований у місті Дніпро) повідомляв, що марок для відправки судової кореспонденції у ТААС вистачить лише до кінця жовтня 2020 року.

Фактично, ця ситуація означає зупинення здійснення судочинства. Адже в цьому випадку суди не зможуть відповідним чином продовжувати розгляд справ, видавати виконавчі листи, повідомляти учасників процесу.

Також ми писали, що представники органів судової влади Черкаської області звернулися до вищого керівництва держави з проханням вирішити проблему критичного недофінансування судів. 

Втім, раніше Міністерство фінансів України за підписом міністра Сергія Марченко надіслало Кабміну, комітетам Верховної Ради з питань правової політики та з питань бюджету, Вищій раді правосуддя, Верховному Суду та Раді суддів України листа стосовно перспектив внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік. Копія листа опинилася у розпорядженні «Судово-юридичної газети». 

«На початок жовтня у розпорядженні ДСА вільні кошти спеціального фонду становлять 537,8 млн грн, що дозволяє ДСА скористатись правом головного розпорядника і спрямувати їх на вирішення нагальних питань, пов’язаних із роботою судів», — зазначає міністр фінансів у листі.

Також ми повідомляли, що голова ДСА Зеновій Холоднюк йде у відставку

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Лілія Максименко
  Лілія Максименко
  суддя Запорізького окружного адміністративного суду
 • Ірина Приходько
  Ірина Приходько
  суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...