Регулювати діяльність КСУ буде Верховна Рада: Комітет розгляне законопроект представника Зеленського

14:53, 12 ноября 2020
Комітет розгляне законопроект представника Зеленського Федора Веніславського, яким регулювання правил роботи КСУ передається Верховній Раді.
Регулювати діяльність КСУ буде Верховна Рада: Комітет розгляне законопроект представника Зеленського

13 листопада Комітет Верховної Ради з питань правової політики розгляне законопроект 4319, поданий представником Зеленського в Конституційному Суді України Федором Веніславським, та може рекомендувати саме його до ухвалення парламентом.

Раніше «Судово-юридична газета» писала , що цим законопроектом фактично «цементується» можливість Верховної Ради встановлювати правила діяльності КСУ – не лише у нинішньому складі, а й у будь-якому іншому на майбутнє. Так, парламенту передається право затверджувати Регламент КСУ.

«Організацію внутрішньої роботи Суду та відповідні правила процедури розгляду ним справ установлює згідно з цим Законом Регламент Конституційного Суду України, який затверджується законом», - передбачено в цьому законопроекті.

Про те, що даний законопроект планує розглянути Комітет, повідомила представниця Верховної Ради у КСУ Ольга Совгиря.

«Завтра на своєму засіданні Комітет з питань правової політики планує розглянути з метою рекомендації включення в порядок денний сесії такі законопроекти, що стосуються організації діяльності Конституційного Суду:

1) 4311 (внесений народними депутатами Корнієнком О.С., Юрчишиним Я.Р., Железняком Я.І. та іншими). Законопроектом пропонується встановити, що Конституційний Суд України є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше 17 суддів Конституційного Суду, які набули повноважень згідно зі статтею 17 Закону України «Про Конституційний Суд України».

2) 4311-1 (внесений народним депутатом Фрісом І.П.). Законопроектом пропонується встановити, що Конституційний Суд України є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у його складі є щонайменше дві третини суддів Конституційного Суду, які набули повноважень згідно зі статтею 17 Закону України «Про Конституційний Суд України».

3) 4311-2 (внесений народним депутатом Чорним Д.С.). Законопроектом пропонується внести зміни до статті 10 Закону України «Про Конституційний Суд України» в частині зменшення кількості суддів, повноважних здійснювати конституційне провадження з 12 до 10.

4) 4319 (внесений народними депутатами Совгирею О.В., Веніславським Ф.В., Разумковим Д.О. та іншими). Законопроектом пропонується внести зміни до статті 66 Закону України «Про Конституційний Суд України», передбачивши, що для ухвалення рішень і висновків Великою палатою Конституційного Суду вимагається щонайменше 12 голосів суддів Конституційного Суду замість 10 голосів (як це передбачено законом зараз).

Законопроектом пропонується уточнити також і положення частини одинадцятої статті 67 Закону шляхом запровадження вимоги ухвалення Сенатом рішення у разі, якщо за нього проголосують шість суддів Конституційного Суду, які входять до складу Сенату, що також складає 2/3 від складу кожного з двох передбачених Законом Сенатів. При цьому пропонується доповнити статтю 67 новою частиною дванадцятою, яка передбачає можливість залучення до Сенату суддів з іншого Сенату. Законопроектом також пропонуються зміни, які передбачають, що Регламент Конституційного Суду затверджується законом», - повідомила вона.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реформа системи оплати праці державних службовців: коментар голови НАДС
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Кунец
  Елена Кунец
  судья Сумского окружного административного суда
 • Юлия Бойченко
  Юлия Бойченко
  судья Запорожского окружного административного суда
 • Сергей Балац
  Сергей Балац
  судья Хозяйственного суда Киева
загрузка...