Сімейний кодекс України запропонували скасувати: хто і навіщо це робить

18:20, 22 января 2021
На думку фахівців, сімейне право повинно увійти до структури Цивільного кодексу.
Сімейний кодекс України запропонували  скасувати: хто і навіщо це робить

Як розповідала «Судово-юридична газета», віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук раніше презентував Концепцію оновлення Цивільного кодексу України.

Автори проекту, окрім скасування Господарського кодексу України, планують включити сімейне право до оновленого ЦК України. Скоріш за все, Сімейний кодекс України буде скасовано, а його норми увійдуть в ЦК окремою книгою.

Це питання вважається Робочою групою архіважливим кроком до гармонізації української доктрини і законодавства з jus commune.

Основні напрями оновлення сімейного права як частини ЦК України планується здійснити у процесі обговорення Концепції.

Фахівці пояснюють, що більшість положень сучасного Сімейного кодексу України були безпідставно виокремлені із ЦК України, коли той був ще законопроектом.

Здійснюючи рекодифікацію цивільного законодавства, пропонується повернутися до звичайно прийнятого у світі погляду на місце у цивільній кодифікації приватноправового нормативного масиву у сфері сім’ї та шлюбу.

Автори концепції вважають, що варто взяти до уваги й те, що останні оригінальні кодифікації XX–ХХІ ст.ст. (Аргентина, Бразилія, Грузія, Естонія, Квебек, Нідерланди, Румунія, Угорщина, Чехія тощо) також включили до своїх структур сімейне право.

На думку розробників модерних кодексів, сучасне сімейне право неможливо розглядати окремо від цивільного, навіть з погляду юридичної техніки — настільки органічно питання сімейного права вплетені у канву всього цивільного права.

Раніше Руслан Стефанчук зареєстрував у Верховній Раді 7 законопроектів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
загрузка...