Винних у домашньому насильстві зобов’яжуть носити електронний засіб контролю

13:40, 11 июня 2021
До парламенту внесено законопроект, який, зокрема, регламентує застосування електронних засобів контролю, які відслідковують наближення кривдника до потерпілої особи.
Винних у домашньому насильстві зобов’яжуть носити електронний засіб контролю
Джерело фото: ukranews.com

Група народних депутатів на чолі з Олександром Бакумовим внесла до парламенту законопроект № 5630 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству. Ним зокрема регламентується застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Автор пропонує внести зміни до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Відтепер забороняється наближатися на визначену відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства. Такий обмежувальний захід застосовується до засудженого лише за наявності письмової згоди постраждалої або її законного представника. При застосуванні цього обмежувального заходу на засудженого покладається обов’язок носити електронний засіб контролю.

Умисне порушення встановленого порядку застосування електронного засобу контролю особою, яка постраждала від домашнього насильства, який їй було надано з метою виконання підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, кривдником обмежувального припису –  тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 350 до 1700 грн).

При цьому пристрій має бути захищений від самостійного знімання, пошкодження або іншого втручання в його роботу з метою ухилення від контролю та сигналізувати про спроби особи здійснити такі дії.

З метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обмежувального заходу, потерпілому від кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, працівниками органу Національної поліції на підставі ухвали слідчого судді, суду надається електронний засіб контролю, який дає змогу відслідковувати та фіксувати наближення підозрюваного, обвинуваченого.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що парламент збирається надати Держкосмосу спеціальний статус.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Нещеплених не допустять до роботи та навчання: чому у Києві протестували
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Овсієнко
  Андрій Овсієнко
  голова Вищої ради правосуддя в 2017-2021 рр.
 • Світлана Старовойтова
  Світлана Старовойтова
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Лариса Бородіна
  Лариса Бородіна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Інна Клочко
  Інна Клочко
  суддя Деснянського районного суду міста Києва
 • Микола Шатерніков
  Микола Шатерніков
  суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...