Як вступити на навчання до польського вишу

08:30, 27 января 2022
У середньому ціна навчання у польському виші складає 2000-4000 євро на рік.
Як вступити на навчання до польського вишу
Источник фото: Pixabay

До закінчення навчального року лишається менше ніж півроку і чимало українських випускників вирішують, де їм продовжити навчання. Чимало обирає європейські країни, експерти відзначають, що тут кілька причин: небажання складати Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), намагання отримати європейський диплом, зробити процес навчання як основу для міграції тощо.

Серед популярних напрямків вже Польща, яка з 2004 року є членом Європейського Союзу.

Перше, з чого почати – це обрати виш, у якому абітурієнт хоче навчатися, а також - спеціальність.

Згідно з знайденими рейтингами найбільшою популярністю користуються такі виші: Варшавський університет, Варшавський сільськогосподарський університет, Академія Леона Козмінського, Ягеллонський університет (Краків), Університет імені Адама Міцкевича (Познань), Гданська політехніка тощо.

Традиційно необхідно оволодіти мовою. Бажано на рівні не меншим, ніж В2. Таким чином, готуватися до вступу варто якомога раніше.

Також абітурієнту необхідно підготувати такі документи: обидва паспорти (внутрішній та закордонний), атестат про закінчення школи і додаток до нього, сертифікат про рівень володіння польською мовою та інші, які вказані на сайті обраного вишу. Ви можете вислати їх електронною поштою.

Коли ви отримаєте відповідь від вишу, тоді можна розпочати підготовку до вступу. Зокрема, необхідно буде зробити переклад документів. Вимоги до цього перекладу можна з’ясувати в обраному виші. При цьому українські студенти повідомляють, що у вишах працюють люди, які володіють українською чи російською мовами через популярність польської освіти у країнах східної Європи. Тому за потреби можна сконтактувати з ними, якщо виникнуть проблеми з розумінням вимог.

У польських вишах вказують на необхідності пред`явити відповідний сертифікат або пройти вступну співбесіду, в ході якої визначать рівень володіння мовою. Для деяких спеціальностей може бути потрібно скласти додаткові вступні іспити. Після цього треба оплатити рекрутаційний збір та саме навчання у польському виші. Деталі, як і де це краще зробити, ви можете дізнатися у консультантів польського вишу. Саме оплата за навчання є підставою для отримання візи.

Вартість навчання у польських вишах різниться. При цьому дешевше навчатися саме польською, а не англійською мовою. В середньому ціна складає 2000-4000 євро на рік.

Раніше «Судово-юридична газета» аналізувала, як вступити на навчання до чеського вишу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook, Viber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших події.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Микола Сольський
  Микола Сольський
  міністр аграрної політики та продовольства
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирил Гарник
  Кирил Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
загрузка...