Судья Верховного Суда потребовала отстранения судьи ЕСПЧ от России

16:39, 10 марта 2022
Также она рассказала о последствиях выхода России из Совета Европы для жителей РФ.
Судья Верховного Суда потребовала отстранения судьи ЕСПЧ от России

Судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда Александра Яновская разместила на своей странице в Фейсбуке пост относительно последствий для россиян ввиду выхода России из состава Совета Европы.

Также она опубликовала свое письмо от 1 марта о необходимости отстранения судьи Европейского суда по правам человека от РФ.

«Сьогодні росія вийшла з Ради Європи, остаточно і на весь світ задекларувавши відхід від загальнолюдських цінностей та європейських стандартів захисту прав людини і основоположних свобод. Напевно, жителі рф не зрозуміли, які це матиме наслідки для кожного з них особисто. Вони, напевно, радіють тому, що вийшли з-під контролю міжнародної спільноти. Ім ще не зрозуміло, що за межею гуманістичних ідеалів опинилось не тільки їх керівництво, але, перш за все і більш за всіх, кожен житель рф. Це означатиме для них повернення несанкціонованих, довготривалих затримань та тримань під вартою, катувань, відсутності гарантій права на життя, приватність, на справедливий суд, рівність та на захист приватної власності. Вони ще цього не зрозуміли, але відчують вже дуже скоро. Кожен та кожна в країні, що свідомо і наполегливо рухалась до середньовіччя! Змій, що пожирає сам себе - це росія наших днів. І кожен, хто винен в цьому, отримує можливість зібрати гіркий врожай їх мовчання, їх підтримки, їх пособництва злочинам поти людства, що вчинені росією проти багатьох країн. Перемога в цивілізаційній війні буде за Людством, за Україною, бо світ завжди перемагає темряву.

ПС. Наводжу переклад листа, який ще 1 березня я направляла до ЄСПЛ, про відсторонення судді від Росіі.

Дорогі колеги!

Відповідно до п. 1 ст. 21 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод судді ЄСПЛ повинні мати високі моральні якості, бути юристами з визнаним рівнем компетентності.

Я глибоко переконана, що в контексті широкомасштабної агресивної війни, яку нині веде Російська Федерація проти Української держави, та найтяжчих міжнародних злочинів, скоєних агресором, не може бути осторонь судова влада. У цій ситуації мовчання судді ЄСПЛ від Росії є злочинним. Така поведінка свідчить про відсутність високих моральних якостей у судді ЄСПЛ від Росії, що є невід’ємною умовою для здійснення ним своїх повноважень у вищому судовому органі.

Крім того, судді ЄСПЛ – це насамперед високоосвічені юристи, які не можуть закривати очі на вторгнення Росії в Україну. Таким чином, не декларуючи свого ставлення до неприпустимих з точки зору права подій, суддя ЄСПЛ від Росії демонструє кричущу некомпетентність як представника шанованого міжнародного судового органу.

Враховуючи викладене, вважаю, що відповідно до правила 7 Регламенту ЄСПЛ його слід відсторонити від посади судді ЄСПЛ у зв’язку з тим, що суддя ЄСПЛ від Росії не відповідає вимогам щодо цієї посади.

Я живу в цивілізованій європейській країні. Сьогодні наша країна зазнала віроломної жорстокої агресії з боку Російської Федерації. Сьогодні в нашій державі відбуваються злочини проти людства, яким немає виправдання: гинуть жінки та діти, руйнується критична інфраструктура, здійснюються ракетні удари по об’єктах, знищення яких може призвести до довгострокової екологічної катастрофи не лише в Україні, а й також в Європі.

Тому звертаюся до вас, Ваша Честь: проведіть пленарне засідання, щоб негайно прийняти рішення про відсторонення судді ЄСПЛ від Росії.

З повагою, суддя ad hoc з України, суддя Верховного Суду (Україна), професор

Олександра Яновська».

Подписывайтесь на наш telegram-канал t.me/sudua и на Youtube Право ТВа также на нашу страницу в Facebook, Viber и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В Верховном Суде обсуждают последствия отмены Хозяйственного кодекса, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ
В Верховном Суде обсуждают последствия отмены Хозяйственного кодекса, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦИЯ
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Михайло Радуцький
  Михайло Радуцький
  голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування
 • Тетяна Варфоломеєва
  Тетяна Варфоломеєва
  ректор Академії адвокатури України
 • Анатолій Бідонько
  Анатолій Бідонько
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олександр Прасов
  Олександр Прасов
  суддя Запорізького окружного адміністративного суду
 • Михайло Цуркан
  Михайло Цуркан
  член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
загрузка...