Голови апеляційних судів звернулися до Разумкова щодо держбюджету-2020

13:00, 14 ноября 2019
До голови Ради направили листа.
Голови апеляційних судів звернулися до Разумкова щодо держбюджету-2020

Голови апеляційних адміністративних, апеляційних господарських та апеляційних загальних судів звернулись до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з листами, в яких зазначається, що запропонований проект Державного бюджету України на 2020 рік у частині фінансування судової влади (додаток 7 до законопроекту) не тільки не враховує показники в раніше поданому обґрунтованому бюджетному запиті Державної судової адміністрації України, як головного розпорядника бюджетних коштів, але і повністю ігнорує відповідну резолюцію нещодавно проведеного з’їзду суддів України, а також висновки Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Про це повідомляє прес-служба Судової влади України.

«У листі, зокрема, зазначається, що відсутність встановлених нормативів фінансування судів державою не може бути підставою для довільного визначення його обсягів органами законодавчої або виконавчої влади, оскільки необхідні витрати з Державного бюджету України на суди не можуть скорочуватися до рівня, який не забезпечує виконання вимог статті 130 Конституції України.

Загальний мінімальний дефіцит бюджетних призначень для Державної судової адміністрації України, як головного розпорядника бюджетних коштів, на 2020 рік складає 9 746 022,4 тис. гривень.

Такий стан фінансового забезпечення, на глибоке переконання очільників судів апеляційної інстанції, не сприятиме повноцінному впровадженню реформування судочинства та може призвести до фактичної зупинки роботи судів.

Голови апеляційних судів закликали Верховну Раду України невідкладно переглянути визначені в додатку 7 до проекту Державного бюджету України на 2020 рік відповідні показники, прийнявши в разі потреби рішення стосовно розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із застосуванням процедури третього читання», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про відсутність коштів для фінансування судової влади.

Крім того, Комітет з питань бюджету провалив збільшення фінансування судової влади.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Реорганізація Національної академії прокуратури та новий порядок підготовки прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Борисенко
    Ирина Борисенко
    судья Хозяйственного суда Киева
  • Николай Худык
    Николай Худык
    член Высшего совета правосудия, судья Киевского апелляционного суда