Відштовхнули нацгвардійців у залі засідання: невідомі погрожували суддям 3ААС

10:17, 28 ноября 2019
Судді Третього апеляційного адмінсуду поскаржилися на дії групи осіб під час розгляду апеляційної скарги Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області.
Відштовхнули нацгвардійців у залі засідання: невідомі погрожували суддям 3ААС

Судді Сергій Чумак, Світлана Чабаненко та Ірина Юрко повідомили, що група осіб, відмовившись надавати посвідчення особи, намагалася силою прорватись до залу судового засідання. Про це повідомляє прес-центр судової влади.

У повідомленні зазначено, що у провадженні суду перебуває справа за апеляційною скаргою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 липня 2019 року у справі за позовом до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області, Ради адвокатів Дніпропетровської області, недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України», третя особа — адвокатське об’єднання «Всеукраїнська спілка адвокатів», про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

21 листопада 2019 року перед початком судового засідання з’явились позивач, його представник, представник Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Крім того, як вказано у повідомленні, бути присутніми в судовому засіданні виявили бажання ще близько 10 осіб, які відмовилися надати документи, що підтверджують особу. Громадяни поводились агресивно, провокуючи конфлікт. Тому, як вказано у зверненні, було запрошено працівників Національної гвардії України для забезпечення порядку.

Судовий розпорядник запросив до залу учасників процесу та осіб, які бажали бути присутніми, повідомивши, що за приписами частини другої статті 10 Кодексу адміністративного судочинства України вони повинні надати документи, що посвідчують особу, інакше їх не може бути допущено до залу судового засідання. Проте вказані особи відмовились це зробити та почали силою прориватись до залу судового засідання.

Працівники Національної гвардії України намагались цьому протидіяти, однак вказані громадяни, користуючись чисельною більшістю, силою відштовхнувши нацгвардійців, прорвались до залу судового засідання та почали вигукувати погрози на адресу суддів та працівників охорони, як-от «я тебе зараз буду ламати». За словами С.Чумака, С.Чабаненко та І.Юрко усі події особи із вказаної групи знімали на відео.

Після таких провокаційних та силових дій колегія суддів прийняла рішення відкласти судове засідання з огляду на неможливість забезпечення порядку.

Судді Сергій Чумак, Світлана Чабаненко та Ірина Юрко вважають, що такими діями вказані особи порушили громадський порядок у приміщенні суду, чинили тиск на колегію суддів, зірвали проведення судового засідання, застосували фізичну силу та погрози стосовно працівників Національної гвардії України, що є кримінальним правопорушенням.

Колегія суддів звернулася до Вищої ради правосуддя та генерального прокурора з проханням розглянути вказане повідомлення та вжити передбачених законом заходів реагування.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП звернулася до Генпрокуратури щодо втручання в діяльність судді ОАСК.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Легітимність Ради суддів та обрання ВККС: про що говорив Комітет ВРУ з головою РСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталья Кухарская
    Наталья Кухарская
    судья Новоукраинского районного суда Кировоградской области
  • Лариса Сокуренко
    Лариса Сокуренко
    судья Хозяйственного суда Киевской области