Як ознайомитись з матеріалами судової справи під час карантину

13:01, 24 ноября 2020
Ознайомитись з матеріалами справи під час карантину можна дистанційно.
Як ознайомитись з матеріалами судової справи під час карантину

Відповідно до ст. 119 КАС України, особи, які беруть участь у справі, під час підготовчого провадження можуть ознайомитися з матеріалами адміністративної справи, робити з них виписки та копії, а також можуть за власний рахунок замовити в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Однак в умовах карантину в учасників судового процесу може виникнути проблема: як ознайомитись із матеріалами справи безпечно? На це питання відповіли у Сьомому апеляційному адміністративному суді.

7ААС нагадав, що ознайомитись з матеріалами справи під час карантину можна дистанційно. Для цього потрібно направити до суду відповідну заяву поштою чи на електронну адресу із зазначенням реквізитів справи та тих матеріалів справи, які потрібні для ознайомлення. Крім цього, до заяви обов’язково потрібно додати документи, що посвідчують особу, або документи, що підтверджують повноваження представника.

Відповідно до Інструкції в місцевих та апеляційних судах, таку заява буде зареєстровано не пізніше наступного робочого дня та передано головуючому судді для накладення резолюції щодо надання матеріалів справи на ознайомлення.

Також ознайомитися з матеріалами справи можна в підсистемі «Електронний суд». Зареєстровані у цій підсистемі користувачі можуть надіслати таку ж заяву до суду безпосередньо в електронному кабінеті із обов’язковим використанням власного електронного підпису та автоматично отримати будь-які копії процесуальних документів, що містяться в матеріалах справи.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто дал распоряжение не пускать главу КСУ Александра Тупицкого на рабочее место
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Петр Матуляк
  Петр Матуляк
  председатель Хозяйственного суда Ивано-Франковской области
 • Елена Билошкап
  Елена Билошкап
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
 • Сергей Бондаренко
  Сергей Бондаренко
  судья Черкасского апелляционного суда
 • Галина Третьякова
  Галина Третьякова
  председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам социальной политики и защиты прав ветеранов
загрузка...