Ситуація критична: суд з Кіровоградщини повідомив про недофінансування

12:05, 19 февраля 2021
У суді низький рівень оплати праці працівників апарату суду та немає коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя.
Ситуація критична: суд з Кіровоградщини повідомив про недофінансування

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення Ленінського районного суду міста Кіровограда щодо критичного недофінансування, зокрема низького рівня оплати праці працівників апарату суду та відсутності коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя, із проханням вжити необхідних заходів для врегулювання ситуації, що склалася, передає офіційний сайт ВРП.

«Станом на 18 лютого 2021 року фактична кількість суддів становить 9 осіб, штатним розписом передбачено 14 посад суддів. Повноваження здійснювати правосуддя мають 8 суддів. Згідно з даними Державної судової адміністрації України за 2020 рік у провадженні Ленінського районного суду міста Кіровограда перебувало 11592 справ і матеріалів, з яких 9266 надійшли у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 1158 справ на рік. При цьому в Подільському районі міста Кропивницького проживає 64127 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що питання фінансового забезпечення судової влади для держави є надважливим. Адже саме фінансування сфери правосуддя є невід’ємною частиною гарантування незалежного суду.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої влади об’єднати зусилля задля:

 • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
 • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
 • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись», — сказано у повідомленні.

Раніше «Судовою-юридична газета» повідомляла, що Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області звернувся до ВРП щодо критичного недофінансування. 

Також ВРП відреагувала на повідомлення судді з Івано-Франківської області щодо втручання у її професійну діяльність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Мельник
  Олег Мельник
  председатель Северо-западного апелляционного хозяйственного суда
 • Оксана Ульяновская
  Оксана Ульяновская
  судья Святошинского районного суда Киева
загрузка...