Богдан Моніч повідомив, що в Україні не вистачає понад 2 тисячі суддів

15:47, 20 сентября 2021
За словами голови РСУ, до оптимізації підштовхує й кадрова ситуація в судах.
Богдан Моніч повідомив, що в Україні не вистачає понад 2 тисячі суддів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

17 вересня відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики у місті Херсоні. На порядку денному засідання - інформація робочої групи з підготовки законопроекту про зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів та з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, передає офіційний сайт РСУ.

Під час засідання було заслухано та обговорено інформацію створеної в Комітеті робочої групи з підготовки законопроекту про зміну системи місцевих судів.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч подякував колегам за роботу, що проведена при розробці мапи нових окружних судів, та підкреслив, що одним із завдань оптимізації системи місцевих судів залишається забезпечення рівномірного навантаження у судах, що сприятиме дотриманню розумних строків розгляду справ.

«Ця реформа і ця ідея, вона вже давно обговорювалась в суддівській спільноті. Вона була насправді викликана тим, що не один з'їзд суддів ставив питання стосовно вирівняння навантаження між суддями. І по суті, під час роботи цієї робочої групи було встановлено, що існують у нас суди, в яких навантаження на одного суддю складає на рік не більше 150 справ, а є регіони, де судді розглядають, наприклад, до 3 тисяч справ на рік. При цьому судді отримують однакову суддівську винагороду і, безумовно, це не дуже коректно, мабуть. І мета цієї оптимізації – вирівняти навантаження на суддів, щоб судді працювали з приблизно однаковим навантаженням. Безумовно, це покращить доступ до правосуддя в частині розумності строків розгляду справ. Очевидно, що в суді, де суддя розглядає 150 справ, він розглядає їх набагато швидше, ніж суддя, який розглядає 3 тисячі справ», - сказав Богдан Моніч.

Очільник органу суддівського самоврядування також звернув увагу присутніх і на важливі моменти, пов'язані з недофінансуванням судової гілки влади й на умови роботи місцевих загальних судів, а також на ситуацію з суддівськими кадрами.

«До оптимізації нас підштовхує й кадрова ситуація в судах. Зараз в Україні не вистачає понад 2 тисячі суддів. І результатом оптимізації може стати більш ефективне використання того людського ресурсу, який ми маємо», - зауважив Голова Ради суддів України.

Щодо питання відстані, то Богдан Моніч акцентував увагу присутніх на тому, що ця проблема є дещо перебільшеною. На його думку, звісно, питання відстані має бути враховано, але це не найголовніше питання.

«Проблема відстані насправді й не настільки важлива, вона дещо перебільшена. Чому? Можу пояснити. Я сам є представником адміністративної юрисдикції, й не більше двох років тому всі справи стосовно соціальних виплат, які розглядалися в місцевих загальних судах, були передані на розгляд в окружні адміністративні суди. В ті суди, які знаходяться в обласному центрі кожного регіону. Насправді, судяться по цих справах найбільш вразливі верстви населення: пенсіонери, особи з інвалідністю, учасники бойових дій. Я б не сказав, що вони відчувають проблеми при звернені саме до окружних судів. Ці справи вчасно розглядаються, і саме тому я говорю, що проблема відстані перебільшена», - сказав Богдан Моніч.

Він також подякував представникам Державної судової адміністрації України та Вищої ради правосуддя, які весь цей час працювали над впровадженням ЄСІТС та іншими сервісами, які істотно спрощують доступ до судочинства.

«Якщо раніше громадянину треба було йти до найближчого суду, то зараз все що необхідно - це мережа інтернет, і ви навіть з власного дому можете брати участь в судовому засіданні. І з кожним днем попит на використання саме такого формату участі в судових засіданнях зростає, особливо серед адвокатів та в адміністративних справах», - зауважив очільник органу суддівського самоврядування.

Раніше ми писали, що стане з місцевими судами та що чекає громадян, суддів та апарати судів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду