У справі щодо конституційності встановлення обмеження максимального розміру пенсії працівникам органів прокуратури Перший сенат перейшов до закритої частини пленарного засідання. Про це повідомляє КСУ.
Перший сенат КСУ 13 липня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Ковбасюка Віталія Васильовича щодо відповідності Конституції України окремих положень статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-VІ (далі – Закон № 3668), першого речення абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ (далі – Закон №1697).
«Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Петро Філюк повідомив, що Ковбасюк В.В. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України окремі положення статті 2 Закону № 3668 у частині поширення її дії на Закон № 1697, якими встановлено, що максимальний розмір пенсії, призначеної (перерахованої) відповідно до Закону № 1697, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Заявник також просить перевірити на відповідність Конституції України положення Закону № 1697 відповідно до якого „максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність“.
На думку автора клопотання, обмеження максимального розміру пенсії, призначеної (перерахованої) на підставі Закону №1697, десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, порушує його право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю та право на соціальний захист, що гарантовані частинами першою, четвертою статті 41, частиною першою статті 46 Конституції України», - повідомляє КСУ.
Зазначається, що дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Перший сенат перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.
Також ми писали, що КСУ розглядає на відповідність Конституції України окреме положення КАСУ, а саме «якщо рішення суду ще не виконане».
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.