Обращение судей Конституционного Суда Украины в Верховную Раду Украины

13:38, 12 марта 2014
12 марта 2014 на собрании судей Конституционного Суда Украины принято обращение к Верховной Раде Украины относительно Постановления ВРУ "О реагировании на факты нарушения судьями Конституционного Суда Украины присяги судьи" от 24 февраля 2014 № 775-VII.
Обращение судей Конституционного Суда Украины в Верховную Раду Украины

12 марта 2014 на собрании судей Конституционного Суда Украины принято обращение к Верховной Раде Украины относительно Постановления ВРУ "О реагировании на факты нарушения судьями Конституционного Суда Украины присяги судьи" от 24 февраля 2014 № 775-VII.

Текст обращения приведен ниже.

З В Е Р Н Е Н Н Я

суддів Конституційного Суду України

до Верховної Ради України

Постановою Верховної Ради України „Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присягисудді“ від 24 лютого 2014 року № 775–VII п’ятеро суддів Конституційного Суду України було звільнено за порушення присяги, стосовно семи суддів Конституційного Суду України Верховною Радою України запропоновано виконуючому обов’язки Президента України та з’їзду суддів, які їх призначали, звільнити їх за порушення присяги судді, а Генеральній прокуратурі України – порушити кримінальне провадження за фактом прийняття Рішення Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010 і притягти усіх винних осіб до відповідальності. На виконання зазначеної Постанови Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження по факту прийняття суддями Конституційного Суду України вказаного Рішення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України („Постановлення суддями завідомо неправосудного рішення“).

Такі дії парламенту України та Генеральної прокуратури України не відповідають приписам статті 126 Конституції України, яка встановлює, що „незалежність і недоторканність суддів гарантується Конституцією і законами України. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється“. Крім того, зазначена Постанова парламенту та дії Генеральної прокуратури України не узгоджуються і з положеннями статей 27 та 28 Закону України „Про Конституційний Суд України“, згідно з якими судді Конституційного Суду України при здійсненні своїх повноважень є незалежними і підкоряються лише Конституції України та керуються цим законом, іншими законами України і не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Конституційному Суді України та в його колегіях, за винятком відповідальності за образу чи наклеп при розгляді справ, прийнятті рішень та дачі висновків Конституційним Судом України.

Судді Конституційного Суду України звертають увагу, що відправлення конституційного правосуддя в умовах впливу на них, посягання на їх незалежний статус та загрози кримінального переслідування майже всього діючого складу Конституційного Суду України та деяких суддів у відставці підриває авторитет Суду та унеможливлює прийняття ним об’єктивних, неупереджених рішень, що спричинить за собою несприйняття суспільством рішень Конституційного Суду України як легітимних.

Судді Конституційного Суду України глибоко стурбовані соціально-політичною ситуацією, що склалася у державі, і звертаються до Верховної Ради України створити умови для належної роботи Суду, зокрема шляхом зміни Постанови № 775–VII від 24 лютого 2014 року відповідно до вимог Конституції України. Це забезпечить невідкладне ухвалення законних рішень Конституційного Суду України, які забезпечать правову основу для врегулювання напруженої ситуації в Україні.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Как ВККС нашла судьям Верховного Суда Украины новые места работы
Сегодня день рождения празднуют
  • Нелли Ластовка
    Нелли Ластовка
    председатель Днепровского районного суда Киева
  • Вера Великохацкая
    Вера Великохацкая
    судья Оболонского районного суда Киева
Новости онлайн