Велика Палата ВС нагадала, як оскаржуються рішення про призначення керівника комунального закладу

10:40, 7 октября 2019
Рішення конкурсної комісії про призначення керівника комунального закладу охорони здоров’я оскаржуються за правилами КАС України.
Велика Палата ВС нагадала, як оскаржуються рішення про призначення керівника комунального закладу

Особа, яку не допустили до участі у конкурсі на зайняття вакантної посади головного лікаря комунального закладу Рівненська обласна клінічна лікарня Рівненської обласної ради, звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправними і скасувати відповідні рішення постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області. Про це йдеться на офіційному сайті ВС.

Рівненський окружний адміністративний суд закрив провадження у справі, а Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив це рішення без змін. Суди керувалися тим, що спір у цій справі стосується трудових відносин та не пов’язаний із прийняттям на публічну службу, її проходженням чи звільненням з неї. Відтак суди дійшли висновку про приватноправовий характер цього спору.

Не погодившись із таким рішенням, позивач подав касаційну скаргу, у якій стверджував, що спір у цій справі має публічно-правовий характер, адже його предметом є рішення органу місцевого самоврядування. Крім того, позивач зазначив, що не перебував у трудових відносинах ані з обласною радою, ані з конкурсною комісією, а тому висновки судів про наявність трудових правовідносин між сторонами справи і, як результат, позиція про визначення юрисдикції цього спору як цивільного є помилковими.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про обґрунтованість доводів скаржника з огляду на те, що питання призначення на посаду керівника комунального закладу охорони здоров’я є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування, а рішення Комісії про призначення на посаду керівника комунального закладу охорони здоров’я є рішенням конкурсної комісії в розумінні п. 9 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом з тим Велика Палата ВС вказала на те, що порядок проведення органами місцевого самоврядування конкурсу на заняття посад керівників закладів охорони здоров’я відповідного рівня, в першу чергу, має на меті дотримання публічного інтересу, а саме інтересу громади на належне управління такими закладами охорони здоров’я.

Такий публічний інтерес має визначальне значення при розгляді цього спору, а подальші трудові відносини призначеного керівника комунального закладу охорони здоров’я мають похідний, другорядний характер. Тому такий спір має вирішуватися за правилами адміністративного судочинства.

З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 5 червня 2019 року у справі № 817/1678/18 (провадження № 11-281апп19) можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що спір, не пов’язаний із договірними відносинами щодо отримання та оплати комунальних послуг, є публічно-правовим.

Також ми повідомляли про постанову ВП ВС щодо оскарження акта про нещасний випадок під час проходження публічної служби.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Коли об’єднають державні реєстри та скільки коштуватиме їх оновлення
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Антипова
  Ирина Антипова
  судья Соломенского районного суда Киева
 • Иван Бандура
  Иван Бандура
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Гончарук
  Виктор Гончарук
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Виталий Попов
  Виталий Попов
  судья Херсонского окружного административного суда
 • Александр Беспалов
  Александр Беспалов
  судья Шестого апелляционного административного суда