Недоотриманий розмір пенсії держслужбовцем: правова позиція ВП ВС

16:36, 23 марта 2020
Спір стосовно недоотриманої суми пенсії є публічно-правовим, виник з публічно-правових відносин за участю органу державної влади як суб’єкта владних повноважень.
Недоотриманий розмір пенсії держслужбовцем: правова позиція ВП ВС

Особа звернулася за призначенням пенсії як державному службовцю. До складу заробітної плати при розрахунку пенсії не було включено матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати й інші виплати. Про це повідомила суддя Великої Палати Верховного Суду Наталя Антонюк на своїй сторінці в Facebook.

«Позивачка вважає, що оскільки нею було сплачено внески та збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, у тому числі з матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, то Пенсійний фонд України мав урахувати ці суми як складові заробітної плати.

Спір розглядався у цивільній юрисдикції.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що позивач по суті просить стягнути недораховану та неотриману різницю у пенсії державного службовця, а відповідачем є ПФ України — суб’єкт владних повноважень, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, тобто уповноважений здійснювати нарахування і виплату пенсії позивачу.

Спір стосовно недоотриманої суми пенсії є публічно-правовим, виник з публічно-правових відносин за участю органу державної влади як суб`єкта владних повноважень, тому повинен розглядатися у порядку адміністративного судочинства», — йдеться у повідомленні судді.

З постановою від 04.03.2020 у справі № 757/63985/16 можна ознайомитись за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що  ВП ВС вирішила дилему зі стягненням на частку боржника в спільному майні.

Також ВП ВС визначила юрисдикцію спору у справі про недоотримані суми пенсії.

А ще ВП ВС розглянула справу про відмову від підписання акту погодження меж суміжним землекористувачем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Александр Литвинов
    Александр Литвинов
    судья Конституционного Суда Украины