ЄСПЛ визначив, чи може потреба у громадській дискусії виправдати образи та некомпетентність

18:28, 27 октября 2020
Редактор газети в Північній Македонії висловив думку, що політика уряду була «фашистською» критикуючи, зокрема, низку журналістів за підтримку такої політики.
ЄСПЛ визначив, чи може потреба у громадській дискусії виправдати образи та некомпетентність
УНІАН

У 2009 році постійний редактор відділу газети Utrinski Vesnik пан Нікола Гелевскі написав статтю, в якій коментував студентський протест проти плану уряду побудувати церкву на головній площі в м. Скоп’є. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Він висловив думку, що політика уряду була «фашистською» критикуючи, зокрема, низку журналістів за підтримку такої політики. Один із журналістів, якого згадав Гелевські, ініціював провадження проти редактора. І той зрештою був засуджений за наклеп.

Суди констатували, що Гелевські зобразив журналіста нечесним та некомпетентним і це завдало шкоди його репутації та гідності. Винуватця було засуджено до 320 євро штрафу, несплата якого загрожувала 16-денним ув’язненням. Оскарження рішення успіху не мало.

Тоді Н. Гелевські звернувся до Європейського суду з прав людини,.

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що його засудження порушило свободу вираження поглядів, адже у статті було стимулювання громадської дискусії щодо державної політики.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, наказав державі компенсувати заявнику завдану матеріальну шкоду, а також присудив 3180 євро відшкодування моральної шкоди.

Із текстом пресрелізу рішення ЄСПЛ у справі «Гелевскі проти Північної Македонії» (№ 28032/12) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що тягар доказування покладається на уряд, який має переконливо продемонструвати, що заявник мав право на справедливе провадження в цілому – ЄСПЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Сергій Чорнуцький
  Сергій Чорнуцький
  заступник голови Державної судової адміністрації України
 • Олена Смірнова
  Олена Смірнова
  суддя Господарського суду Харківської області
 • Олеся Алтухова
  Олеся Алтухова
  голова Лубенського міськрайонного суду Полтавської області
загрузка...