ЄСПЛ визначив, якими є найкращі інтереси дитини без батька

18:58, 13 ноября 2020
Позивач скаржився на рішення надати повну опіку над сином його матері та обмежити право на контакт.
ЄСПЛ визначив, якими є найкращі інтереси дитини без батька

У 2009 році після розлучення Тарво Суур із дружиною їхній син залишився проживати із матір’ю. Через шість років жінка ініціювала судове провадження про отримання повної опіки над дитиною. Суур подав зустрічний позов для відновлення контактів із сином. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Спочатку суди намагалися схилити сторони до компромісу. Колишнє подружжя та їхній син ходили на консультації, але сеанси були припинені за порадою сімейного терапевта. Останній вважав, що зустрічі викликали у дитини сильний стрес.

Після двох з половиною років розгляду справи у всіх інстанціях суди прийняли рішення припинити спільну опіку та надати повну опіку матері. Зважаючи на невдалі спроби відновити відносини, суди відмовили Сууру у контакті із сином, навіть з відома матері та за її згоди. Після заслуховування сторін представників місцевих органів влади, терапевта та представника дитини вони постановили, що у найкращих інтересах дитини було б припинити контакт із батьком, з огляду на те, що син не бажав підтримувати контакт і примушування його могло стати неефективним. Крім того, в той час як мати виховувала дитину, батько втратив контакт в 2011 році.

Т. Суур спробував відновити справедливість через Європейський суд з прав людини. Посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на рішення надати повну опіку над сином його матері та обмежити право на контакт. Але суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій.

З текстом пресрелізу рішення ЄСПЛ у справі «Суур проти Естонії» (заява № 41736/18) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про позицію ЄСПЛ про те, чи є незарахування 8 років у СІЗО до терміну покарання порушенням права засудженого до довічного ув’язнення.

Додамо, ЄСПЛ вказав, коли два покарання за одну протиправну поведінку не порушують Конвенції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Заседание Этического совета по проверке ВСП, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталя Мартюхіна
    Наталя Мартюхіна
    суддя Східного апеляційного господарського суду
  • Сергій Антонік
    Сергій Антонік
    суддя Центрального апеляційного господарського суду
загрузка...