Які наслідки несвоєчасного повідомлення арбітражного керуючого про проведення перевірки

14:05, 22 февраля 2021
Несвоєчасне повідомлення арбітражного керуючого про проведення перевірки є підставою для визнання дій органу, який проводив відповідну перевірку, протиправними.
Які наслідки несвоєчасного повідомлення арбітражного керуючого про проведення перевірки

Перший ААС розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Арбітражного керуючого на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року за позовом Арбітражного керуючого до міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дій. Про обставини справи повідомили у пресслужбі Першого ААС.

Приводом для звернення до суду слугували дії органу управління юстиції щодо проведення планової виїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого під час виконання повноважень ліквідатора у справах про банкрутство, які арбітражний керуючий просив визнати протиправними.

Вирішуючи наявний між сторонами спір, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність порушень з боку відповідача положень Порядку № 1284/5, тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Перший ААС із таким висновком суду першої інстанції не погодився з огляду на наступне.

Так, відповідно до пункту 2.7 Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 27 червня 2013 № 1284/5 № 1284/5, орган контролю проводить перевірки за умови письмового повідомлення арбітражного керуючого про проведення перевірки не пізніше ніж за десять календарних днів до дня початку планової перевірки. При обчисленні зазначених строків при повідомленні арбітражного керуючого про проведення перевірки повинен враховуватись час на перебіг поштової кореспонденції, установлений законодавством.

Матеріали справи свідчать про те, що у порушення вимог цієї норми, арбітражний керуючий був повідомлений про проведення перевірки менш ніж за десять днів до початку проведення останньої.

Таким чином, з боку контролюючого органу мало місце порушення процедури перевірки арбітражного керуючого, тому заявлені позовні вимоги є правомірними та підлягають задоволенню.

Детальніше з текстом постанови від 19 січня 2021 року по справі №812/1187/16 можна ознайомитися за посиланням.

Раніше ми розповідали про процесуальні наслідки закриття провадження у справі про банкрутство: роз’яснення КГС ВС.

Також КГС визначив, коли починається строк повторного пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Мельник
    Олег Мельник
    председатель Северо-западного апелляционного хозяйственного суда
  • Оксана Ульяновская
    Оксана Ульяновская
    судья Святошинского районного суда Киева
загрузка...