КЦС ВС не визнав рішення Стокгольмського арбітражу щодо газового боргу Одеського припортового заводу

13:53, 9 июня 2021
Суд відмовив у задоволенні заяви про надання дозволу на виконання арбітражного рішення у спорі компанії «Ostchem Holding Limited» з ПАТ «ОПЗ».
КЦС ВС не визнав рішення Стокгольмського арбітражу щодо газового боргу Одеського припортового заводу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Арбітражний інститут Торгової палати м. Стокгольма своїм рішенням від 25 липня 2016 року зобов’язав ПАТ «Одеський припортовий завод» сплатити компанії «Ostchem Holding Limited» («Остхем Холдінг Лімітед», Республіка Кіпр) 193 257 811,22 доларів США, які є неоскаржуваним непогашеним основним боргом, та 57 977 343,37 доларів США, які є неоскаржуваним нарахованим штрафом, відповідно до ст. 7.2 контракту купівлі-продажу природного газу від 25 січня 2013 року. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 24 квітня 2019 року задоволено заяву компанії «Ostchem Holding Limited» («Остхем Холдінг Лімітед», Республіка Кіпр), визнано та надано дозвіл на виконання вказаного арбітражного рішення.

8 червня 2021 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду за результатами розгляду апеляційних скарг ПАТ «Одеський припортовий завод» та Фонду державного майна України ухвалу Київського апеляційного суду від 24 квітня 2019 року скасував, у задоволенні заяви компанії «Ostchem Holding Limited» («Остхем Холдінг Лімітед», Республіка Кіпр) про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма від 25 липня 2016 року відмовив.

Зазначається, що повний текст постанови буде складено протягом десяти днів.

З рішенням суду можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням.

Також «Судово-юридична газета» писала, що КГС ВС розглянув справу щодо внесення судом змін до ухвали попереднього засідання у справі про банкрутство.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Сегодня день рождения празднуют
  • Ірина Булгакова
    Ірина Булгакова
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Тетяна Войтенко
    Тетяна Войтенко
    суддя Подільського районного суду міста Києва