Перейменування Дніпропетровської області: оприлюднено рішення КСУ

14:36, 3 апреля 2019
Конституційний Суд України визначився з питанням перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.
Перейменування Дніпропетровської області: оприлюднено рішення КСУ

Конституційний Суд визнав законопроект №9310-1 про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську таким, що не суперечить вимогам ст. 157 і 158 Конституції України. Відповідне рішення опублікувала прес-служба КСУ.

"Запропонована в пункті 1 законопроекту зміна до частини другої статті 133 Конституції України стосується власної назви однієї з областей України як одиниці системи адміністративно-територіального устрою України, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямована на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, є такою, що відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції України", — йдеться в повідомленні. 

У КСУ констатують, що в Україні не введено воєнний або надзвичайний стан, тому немає юридичних підстав, які зробили б неможливим зміну Основного Закону.

"Законопроект відповідає вимогам статті 158 Конституції України", — підкреслили в КСУ.

На початку лютого парламентарі підтримали законопроект про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Рішення підтримали 240 народних депутатів.

14 лютого до КСУ надійшло конституційне звернення Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності закону про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що 24 січня у Верховній Раді зареєстрували дві постанови про перейменування Дніпропетровської області. Постановами пропонувалося внести до порядку денного Ради і направити до Конституційного Суду президентський законопроект №9310, згідно з яким розглядалося перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, і законопроект №9310-1 авторства народних депутатів, який пропонував перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кто «обкакался»: Украина или МВФ, и что с судебной реформой – мнение народных депутатов
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Подобед
  Игорь Подобед
  судья Центрального апелляционного хозяйственного суда
 • Владимир Сторчак
  Владимир Сторчак
  судья Седьмого апелляционного административного суда
 • Андрей Ключник
  Андрей Ключник
  судья Святошинского районного суда Киева
 • Виктор Криворотенко
  Виктор Криворотенко
  и.о. председателя Сумского апелляционного суда
 • Александр Пузанов
  Александр Пузанов
  член Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
загрузка...