Доля Супрун після виборів-2019: чи залишиться вона в уряді

15:42, 30 апреля 2019
Уляна Супрун може залишитися в уряді після парламентських виборів у жовтні, якщо в Кабміні будуть люди, які не блокуватимуть змін.
Доля Супрун після виборів-2019: чи залишиться вона в уряді

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що готова співпрацювати із будь-якою конструктивною політичною силою після парламентських виборів в Україні. Про це вона розповіла в інтерв’ю DW.

За її словами, вона може залишитися в уряді після парламентських виборів у жовтні, якщо в Кабміні будуть люди, які не блокуватимуть змін.

«Бо якщо в уряді будуть люди, які блокуватимуть зміни, які ми впроваджуємо, то як можна працювати з людьми, які мають протилежні ідеї?», - відповіла вона на питання, чи погодиться надалі працювати у міністерстві.

Супрун розповіла, що її кандидатуру в уряд подали представники нинішньої коаліції, однак її команда готова співпрацювати із будь-якою конструктивною політсилою.

«Ми будемо стежити за тим, що відбуватиметься упродовж наступних шести місяців, і готові співпрацювати із будь-якою конструктивною політичною силою, щоб пояснювати хід реформ і забезпечити галузі необхідне фінансування», - пояснила вона.

Також очільниця МОЗ розповіла, що статус «в.о.» ніяк не шкодить впроваджувати реформу в українському міністерстві і назвала ці зміни «невідворотніми».

«Очолити МОЗ мені запропонували влітку 2016-го, коли Рада була на канікулах. А пізніше, коли ми показали, які зміни збираємося робити, то фармацевтичне лобі і майже весь комітет з питань охорони здоров'я не погодилися з тими змінами. Бо ми запропонували не в ручний спосіб роздавати гроші лікарням, а сплачувати за конкретні послуги. А у цей спосіб дуже важко щось красти і надавати своєму куму або другу», - пояснила Супрун.

«Чи ви самі бачите, щоб мені щось заважало впроваджувати реформу? Закон про зміни фінансування медицини ухвалений парламентом. 27 з половиною мільйонів людей підписали декларації із сімейним лікарем», - додала вона.

За її словами, МОЗ вдалося здійснити одну з наймасштабніших реформ в Україні.

Вона зазначила, що у серпні буде керівником, який найдовше очолює МОЗ в історії незалежної України.

«Як я змогла просидіти три роки і робити свою роботу, це насправді показує, що статус не важливий», - заявила виконувачка обов’язків міністра.

Щодо критики реформи з боку новообраного президента Володимира Зеленського та його радника з питань охорони здоров’я Євгена Комаровського, то вона відповіла, що після виборів команда Зеленського заявляла про підтримку реформ.

«Вони би хотіли подивитися, як вони відбуваються, можливо, дати якісь поради. Ми готові презентувати зміни, але наполягаємо на тому, що вони вже розпочаті і незворотні. Що другий етап реформи розпочинається цього літа, а третій, останній, щодо зміни фінансування, - від 2020 року», - сказала Супрун.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що суддя Окружного адмінсуду Києва Сергій Каракашьян повідомив Вищу раду правосуддя про тиск на суд з боку Кабінету міністрів України з метою прийняття позитивного для себе рішення у справі за позовом до Уляни Супрун.

Також ми повідомляли, що 15 лютого суддя ОАСК Сергій Каракашьян оголосив про самовідвід у справі за позовом Ігоря Мосійчука до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Суддя розцінив як тиск на суд скаргу Кабміну на нього до ВРП.

Згодом стало відомо, що автоматизована система розподілу передала розгляд справи судді Окружного адмінсуду Києва Тетяні Скочок. Окрім того, повідомлялося, що до вказаного суду надійшло ще три позови, пов’язанні з питанням про повноваження Супрун.

Нагадаємо, 14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував заборону Уляні Супрун виконувати повноваження міністра охорони здоров'я України.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...