Законопроект 2695 закриває «дірки» в законодавстві, через які тисячі водіїв-п’яниць уникали відповідальності, — Геращенко

14:55, 14 июля 2020
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».
Законопроект 2695 закриває «дірки» в законодавстві, через які тисячі водіїв-п’яниць уникали відповідальності, — Геращенко
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що законопроект № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» закриває «дірки» в законодавстві, через які тисячі водіїв-п’яниць уникали відповідальності. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відомо, що 13 липня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону  № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Законопроектом пропонується ввести адміністративний арешт на 10 діб із позбавленням права керування на 3 роки за повторне керування транспортним засобом у нетверезому стані. Також збільшуються штраф за покидання місця ДТП і зменшується можливість винуватцям таких автопригод уникати відповідальності за скоєне.

Зокрема, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачається штраф 10 200 гривень (600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення потягне 20 400 (1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб. Якщо водій, який двічі скоїв зазначене правопорушення, скоїть його в третє, йому загрожує штраф 40 800 гривень (2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб, теж з позбавленням права керування транспортними засобами.

«Законопроєкт 2695 закриває «дірки» в законодавстві, через які тисячі п’яниць уникали відповідальності, якщо мали знайомого суддю», - розповів Антон Геращенко.

Так, у 2019 році 1457 осіб уникли відповідальності за нетверезе водіння через передання справи на розгляд трудових колективів та громадських організацій. 633 справи були закриті судами у зв’язку так званою «малозначністю». У законопроекті 2695 ми закриваємо ці дві законодавчі «дірки» повністю. 13 662 справи були закриті судами через закінчення строку розгляду адмінправопорушення, тому що зараз діє строк розгляду - 3 місяці. У законопроекті 2695 передбачений рік часу на розгляд справи п’яного вбивці за кермом.

Заступник міністра внутрішніх справ зазначив, що даний законопроект написаний кров’ю загиблих і поранених на дорогах України.

«Це багато кому не сподобається, тому що кожен рік патрульні фіксують більше 100 тисяч випадків керування у нетверезому стані. А штраф в 10 200 гривень, введений в 2015 році, не стримує цих потенційних вбивць. Не виключаю, що народними депутатами будуть подані правки, які зроблять ще більш жорсткою відповідальність за повторність керування в стані сп’яніння - аж до реального строку в декілька років за ґратами», - сказав Антон Геращенко.

Якщо людина скоїла ДТП, в результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, то її планують карати штрафом від 51 до 85 тисяч гривень або арештом на строк до 6 місяців (позбавлення прав на 5 років). Такі ж діяння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння пропонують карати позбавленням волі на строк до 3 років (позбавлення прав від 3 до 5 років).

У разі смерті потерпілого винуватцю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років (позбавлення прав на термін від 5 до 8 років). Якщо жертв кілька - позбавлення волі на строк від 5 до 10 років (позбавлення прав на строк від 5 до 10 років). Якщо водій був у стані алкогольного сп'яніння, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від 7 до 10 років).

За випадок, коли особа, раніше засуджена за вбивство на дорозі, вдруге у стані алкогольного сп’яніння вб’є двох і більше людей, Президент України Володимир Зеленський пропонує ввести найвищу міру покарання - довічне ув’язнення. Всі ці норми будуть відпрацьовані у другому читанні.

«Також даним законопроєктом суттєво підвищується штраф за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/г. Зараз він становить 510 гривень, а в разі, якщо депутати підтримають у другому читанні, становитиме - 3400 гривень», - сказав заступник міністра внутрішніх справ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що депутати заговорили про підсилення відповідальності водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

Додамо, що штрафи за п’яні ДТП планують збільшити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду