Антикорупційна експертиза: НАЗК відзвітувало про роботу

20:05, 26 октября 2020
НАЗК провело антикорупційну експертизу 17 проектів законів України та 3 проектів постанов Уряду.
Антикорупційна експертиза: НАЗК відзвітувало про роботу

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що з червня 2020 року було проведено 20 антикорупційних експертиз проєктів нормативно-правових актів. Про це йдеться у пресслужбі НАЗК.

«Так, було проведено антикорупційну експертизу 17 проєктів законів України та 3 проєктів постанов Уряду. Ці НПА, зокрема, стосуються:

▪ надання адміністративних послуг;

▪ ліцензування окремих видів господарської діяльності;

▪ встановлення чи зміни порядку проведення конкурсних, тендерних, аукціонних процедур;

▪ здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

З усіх перевірених НАЗК проєктів НПА 4 були ухвалені як закони. Рекомендації антикорупційної експертизи були враховані в 3 із них.

В ухваленому Законі України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» автори документу не врахували рекомендації НАЗК.

НАЗК тісно співпрацює з профільним Комітетом з питань антикорупційної політики та головними комітетами Верховної Ради стосовно врахування рекомендацій НАЗК при підготовці законопроєктів до другого читання.

Найпоширенішими з виявлених корупційних факторів у положеннях проєктів НПА були:

▪ встановлення або розширення дискреційних повноважень органів влади, за відсутності визначення вичерпних випадків, підстав, форм, строків, порядку їх здійснення;

▪ відсутність переліку видів, форм, строків і порядку прийняття рішень органами влади;

▪ нечітка регламентація прав, обов’язків чи відповідальності юридичних та фізичних осіб;

▪ використання правових конструкцій оціночного характеру.

 Запрошуємо громадські організації, бізнес-асоціації та окремих експертів долучитися до проведення антикорупційної експертизи та повідомляти НАЗК про наявність корупційних ризиків у проєктах нормативно-правових актів на пошту: anticor_expert@nazk.gov.ua.

Тривалий час НАЗК не проводило антикорупційних експертиз проєктів НПА. Однак після законодавчих та організаційних змін у діяльності НАЗК відбулося «перезавантаження» цього напрямку роботи. Також нещодавно були ухвалені новий Порядок та Методологія проведення антикорупційної експертизи НАЗК. Детальніше про антикорупційну експертизу НПА, яку проводить НАЗК, можна дізнатися за посиланням», — зазначили у НАЗК.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що у НАЗК назвали головні аспекти повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Второе заседание Этического совета, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
загрузка...