Банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікацііі клієнтів

10:20, 26 ноября 2020
Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів.
Банкам дозволили використовувати «Дію» для ідентифікацііі клієнтів
Джерело фото: tva.ua

Національний банк України осучаснив низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Зокрема, йдеться по такі зміни:

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банку зможуть використовувати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія" (у порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу).
  • Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).
  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, коли банк має право на арешт коштів на рахунку.

Додамо, українські банки почали працювати по-новому.

Також ми писали, що Уряд планує відстежувати рахунки фізичних осіб, НБУ виступило проти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
«Очищение судей будет в любом случае», - Зеленский
Loading...
загрузка...