Звільнення з публічної служби: у яких випадках не потрібно подавати декларацію

11:20, 24 мая 2021
Загалом потрібно подати 2️ типи декларації — перед звільненням та після звільнення.
Звільнення з публічної служби: у яких випадках не потрібно подавати декларацію
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Національне агентство з питань запобігання корупції розтлумачило, у яких випадках не потрібно подавати декларацію при звільненні з публічної служби. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Так, загалом потрібно подати 2️ типи декларації — перед звільненням та після звільнення.

Декларацію перед звільненням потрібно подати впродовж 20 робочих днів з дня звільнення. Вона охоплюватиме період, який не був охоплений деклараціями, які суб’єкт декларування подавав раніше.

Декларацію після звільнення потрібно подати наступного року після звільнення у період кампанії декларування. Тобто з 1 січня по 31 березня наступного року після звільнення.

У яких випадках декларації типів «перед звільненням» та «після звільнення» не потрібно подавати?

Якщо до 1 квітня наступного року після звільнення з посади суб’єкт декларування знов розпочинає діяльність на публічній службі, то він подає щорічну декларацію за минулий рік. У такому випадку декларацію «після звільнення» подавати не потрібно.

Якщо особа перестає бути суб’єктом декларування (наприклад, згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права) декларації подавати не потрібно. Адже в цих випадках особа втрачає статус суб’єкта декларування, і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на неї.

«Наприклад, у період з 18.10.2019 по 234.10.2020 помічники суддів були суб’єктами декларування та мали обов’язок подати декларації. 24.10.2020 набув чинності Закон України № 912-ІХ «Про розвідку», яким їх виключено з числа таких суб’єктів.

Отже, з 24.10.2020 помічники суддів, а також особи, які звільнилися з цієї посади, не зобов’язані подавати декларації будь-якого типу», — зазначили у НАЗК.

Зазначається, якщо публічний службовець був переведений на іншу посаду державної служби/став переможцем конкурсу та звільнився з роботи і був прийнятий в інший орган протягом 20 календарних днів декларації «перед звільненням» та «після звільнення» не подаються.

У разі, якщо особа обіймала одночасно дві посади, що зумовлювали обов’язок подавати декларацію, але протягом року вона звільнилася або іншим чином припинила перебувати на одній із таких посад, декларації «перед звільненням» та «після звільнення» не подаються (оскільки особа продовжує виконувати діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або прирівняну Законом до неї діяльність).

Крім того, ми повідомляли, як подати повідомлення до НАЗК про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олег Проскурняк
    Олег Проскурняк
    голова Господарського суду Чернівецької області
  • Ольга Черниш
    Ольга Черниш
    суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду