Пропустили строк для реєстрації народження дитини: що робити

12:40, 15 июля 2021
У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.
Пропустили строк для реєстрації народження дитини: що робити
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністерство юстиції України нагадало, що законодавством встановлено строк для державної реєстрації народження дитини – 1 місяць. Проте, іноді так трапляються, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити в таких випадках?

У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.

Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС.

Однак, трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків? Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС.

В такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.

Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх заявою. А в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якому народилася або на цей час перебуває дитина.

Необхідні документи:

- медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;

- паспорта або паспортні документи, що посвідчують особи батьків;

- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Зареєструвати народження дитини, яка досягла одного року і більше до досягнення нею 16 років можна за місцем її проживання на загальних  підставах.

Окрім інших документів, обов'язково необхідно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та довідку з місця її проживання.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд розповів про визначення розміру аліментів.

Також ми писали, чи потрібен дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде