ДБР планує до 1 листопада завершити розслідування постачання до ЗСУ військової техніки низької якості

14:30, 19 августа 2021
Наразі слідчі ДБР здійснюють розслідування у 328 подібних кримінальних провадженнях.
ДБР планує до 1 листопада завершити розслідування постачання до ЗСУ військової техніки низької якості
Джерело фото: dbr.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державне бюро розслідування планує до 1 листопада цього року завершити розслідування щодо постачання до Збройних Сил України військової техніки низької якості. Про це розповів виконувач обов’язків Директора ДБР Олексій Сухачов в інтерв’ю програми телеканалу «Дом», пише пресслужба ДБР.

«Практично вчора ми проводили координаційну нараду з керівництвом слідчого управління, для себе визначили строки закінчення досудового розслідування – 1 листопада 2021 року. Далі відбуватиметься ознайомлення всіх сторін з матеріалами кримінального провадження й справа буде направлена до суду», – зауважив Сухачов.

Олексій Сухачов додав, що викриття злочинів щодо розкрадань в оборонній сфері для ДБР є одним із важливих напрямків протидії організованій злочинності та корупції, у тому числі в Міністерстві оборони України.

Наразі слідчі ДБР здійснюють розслідування у 328 подібних кримінальних провадженнях. Лише протягом цього року було оголошено 17 підозр військовим та особам, які беруть учать у використанні бюджетних коштів. 16 обвинувальних актів направлено до суду, вже винесено три обвинувальні вироки.

За його словами, найбільш кричущими кримінальними злочинами нині Державне бюро розслідувань вважає будівництво бойових десантно-штурмових кораблів в ‹Кузні на Рибальському», купівлю медичних автомобілів марки «Богдан» та закупку снайперських систем.

«Була змова чиновників Міністерства оборони України та виконавців контрактів. У розпорядженні слідства є фактичні дані, які стали основою підозр, що були висунуті колишнім топчиновникам Міноборони та чинному керівнику одного із підприємств», – зазначив Олексій Сухачов.

Розповідаючи про справу щодо «Кузні на Рибальському», він зауважив, що для керівництва ДБР, для керівництва Головного слідчого управління вона стала певним викликом.

Будівництво кораблів планувалось ще з 2015 року, проєкт ініціативно, за свої кошти розробило Миколаївське державне конструкторське бюро.

«Але через небажання або, можливо, з причин відстоювання інтересів інших осіб і проєкт, і державний контракт виконувало ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському», – розповів він.

На сьогодні Міноборони не може провести повноцінні випробування кораблів, оскільки їх технічні показники не відповідають тим вимогам, які заклало Міністерство. При спробі провести випробування одного з них відбулось загоряння двигуна, швидкісні режими також не витримуються, і це – за умови відсутності на кораблі навантаження – особового складу з озброєнням.

Виконувач обов’язків Директора ДБР зазначив, що ці кораблі не можуть бути прийняті на озброєння військово-морських сил. Це підтверджують і судові експертизи, які проводили науково-дослідні інститути Міністерства юстиції із залученням інженерів Миколаївського державного конструкторського бюро.

Також «Судово-юридична газета» писала, що ДБР викрило схему ухилення від сплати податків на спритзаводі на понад 181 млн грн.

Крім того, на Сумщині секретар сільради незаконно віддав у приватну власність землі на суму 700 тисяч грн.

Додамо, що командир роти ЗСУ брав гроші з підлеглих за отримання статусу учасника бойових дій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду