Україна, Литва і Грузія домовилися про співробітництво у сфері кібербезпеки

12:16, 9 декабря 2021
Метою Меморандуму є створення Групи з аналізу кіберзагроз та визначення передумов її функціонування, фінансування, комплектування, оснащення та розгортання інфраструктури.
Україна, Литва і Грузія домовилися про співробітництво у сфері кібербезпеки
Джерело фото: depositphotos.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У середу, 8 грудня, під час зустрічі Міністр оборони України Олексій Резніков та Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас принагідно підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони України, Міністерством оборони Грузії та Міністерством національної оборони Литовської Республіки щодо Групи з аналізу кіберзагроз при Регіональному центрі кіберзахисту.

Грузинською стороною меморандум буде підписано згодом, - повідомляє урядовий портал.

«Цей крок суттєво посилить фахову взаємодію між нашими країнами. Підписанням Меморандуму підтверджуються наміри Литви, Грузії та України щодо співробітництва з кібербезпеки та підкреслюється готовність країн брати участь у діяльності Регіонального центру та розвивати багатонаціональний потенціал у питаннях аналізу кіберзагроз. Всі домовленості, яких ми сьогодні досягли, безумовно сприятимуть зміцненню нашої обороноздатності, підвищенню оперативних та бойових спроможностей Збройних Сил України для гарантування миру і добробуту українців, литовців, грузинів та всієї Європи в цілому», — наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Метою Меморандуму є створення Групи з аналізу кіберзагроз та визначення передумов її функціонування, фінансування, комплектування, оснащення та розгортання інфраструктури.

Завдання Групи полягає в розвитку багатонаціональних спроможностей щодо аналізу кіберзагроз шляхом розробки стандартних практик обміну інформацією на оперативному та тактичному рівнях щодо кіберзагроз, вразливостей безпеки, обробки інцидентів та цифрової експертизи.

«До речі, Меморандум відкритий й для приєднання будь-яких інших суб’єктів НАТО/ЄС або держав-учасниць Програми НАТО «Партнерство заради миру» та Програми ЄС «Східне партнерство». Тому всі бажаючі партнери також можуть долучитися до ініціативи. І на завершення хочу ще раз подякувати пану Арвідасу Анушаускасу за плідні переговори», — додав Олексій Резніков.

На урядовому порталі нагадують, що Декларація про наміри щодо співробітництва з кібербезпеки між Міністерством національної оборони Литовської Республіки та Міністерством оборони Грузії підписана 8 березня 2019 року, а Декларація про наміри між Міністерством національної оборони Литовської Республіки та Міністерством оборони України щодо співробітництва з кібербезпеки підписана 27 листопада 2019 року, які підтвердили наміри взаємовигідного співробітництва при Регіональному центрі з кібербезпеки у м. Каунас.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Україна та Хорватія підписали п’ять спільних документів, — Шмигаль.

Крім того, ми розповідали, що Кабмін схвалив угоду з Італією про визнання водійських прав.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду