В Держспецзв'язку та Мінцифрі вважають, що остання кібератака була найбільшою в історії України

17:41, 16 февраля 2022
Заступник Голови Держспецзв'язку також зауважив: якщо порівнювати нинішню атаку з тією, що відбулася в ніч з 13 на 14 січня, технологічно вони зовсім різні. Однак, в них все ж є багато спільного.
В Держспецзв'язку та Мінцифрі вважають, що остання кібератака була найбільшою в історії України
Джерело фото: medium.com
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомили, що 15 лютого Україна відбила найбільшу в історії країни DDoS-атаку, що була спрямована на банківський сектор, офіційні сайти органів влади, енергетичний блок та портал «Дія». Про це йдеться на Facebook-сторінці відомства.

«Такі атаки коштують мільйони доларів і ключова їх ціль — посіяти паніку серед українців та дестабілізувати ситуацію в країні. Фактично це був масштабний стрес-тест, який Україна витримала.

Були задіяні сучасні потужні системи протидії  DDoS-атакам. Це дало можливість попередити атаки на інші сайти, серед яких інтернет-сторінки Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки тощо.

Не зважаючи на те, що атака й досі триває, а середні показники її потужності сягають десятків гігабіт на секунду, ситуація повністю контрольована, вебресурси, які є мішенню атак, продовжують функціонувати.

Нинішня атака та атака 14 січня технологічно зовсім різні. Однак в них є багато спільного:

- добре скоординовані,

- схожі за своєю потужністю, зухвалістю та безпрецедентністю,

- не мають фінансової зацікавленості,

- залучена величезна кількість ресурсів, необхідних для проведення.

Це дає підстави говорити про те, що атаки здійснювалися певною країною», — сказано у повідомленні.

«Ми забезпечили суттєве зниження рівня шкідливого трафіку за допомогою обмеження списків контролю доступу й конфігурування політик на засобах протидії DDoS-атакам. Працюють наші центри очистки. Тому, незважаючи на те, що атака й досі триває, а середні показники її потужності сягають десятків гігагабіт на секунду, ситуація повністю контрольована: вебресурси, які є мішенню атак, продовжують функціонувати», – заявив Віктор Жора.

Заступник Голови Держспецзв'язку також зауважив: якщо порівнювати нинішню атаку з тією, що відбулася в ніч з 13 на 14 січня, технологічно вони зовсім різні. Однак, в них все ж є багато спільного. Обидві атаки були добре скоординовані й схожі за своєю потужністю, зухвалістю та безпрецедентністю. Це, а також відсутність фінансової зацікавленості й залучення величезної кількості ресурсів, необхідних для проведення, дає підстави говорити про те, що атаки здійснювалися певною країною.

Також «Судово-юридична газета» писала про масову DDoS-атаку: Нацполіція відкрила кримінальне провадження.

Раніше ми писали, що «Приватбанк» зробив заяву щодо DDoS-атаки.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Сегодня день рождения празднуют
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва