МОЗ спростило процедуру формування листка непрацездатності для вагітних, які через війну були змушені виїхати в інші країни

18:31, 4 мая 2022
Жінка має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН.
МОЗ спростило процедуру формування листка непрацездатності для вагітних, які через війну були змушені виїхати в інші країни
Джерело фото: Credits
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

МОЗ повідомляє, що спрощує процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію були змушені виїхати до сусідніх країн. Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, коментуючи останні зміни, внесені до наказу МОЗ  №1066.

Найперше ці зміни стосуються жінок, які зараз чекають на народження дитини. Починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право на формування листка непрацездатності і, як наслідок, отримання відповідних соціальних виплат. Однак через розпочату Росією війну ця можливість стала для декого недоступною.

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним жінкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядатиме на практиці? Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування», — пояснила деталі змін Марія Карчевич.

За словами заступниці міністра, лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного. 

МОЗ рекомендує вагітним тримати зв’язок зі своїм лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану медичну консультацію можна отримати за допомогою технічних засобів комунікації.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як отримати безкоштовну медичну допомогу за кордоном вимушеним переселенцям.

Крім того, ми розповідали, що Рада підтримала заборону продажу в Україні ліків з Росії та Білорусі.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Данило Гетманцев
    Данило Гетманцев
    голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
  • Михайло Ніколаєв
    Михайло Ніколаєв
    суддя Господарського суду Чернівецької області
  • Сергій Чванкін
    Сергій Чванкін
    голова Київського районного суду м. Одеси