Особливості посвідчення заповітів і довіреностей військовослужбовців в умовах воєнного стану

10:27, 16 мая 2022
Українцям вказали на низку особливих аспектів.
Особливості посвідчення заповітів і довіреностей військовослужбовців в умовах воєнного стану
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Львів повідомило особливості посвідчення заповітів і довіреностей військовослужбовців в умовах воєнного стану. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 480 в умовах воєнного стану довіреності, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами, та заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, а також працівників правоохоронних органів, органів цивільного захисту можуть посвідчуватися командиром цих формувань або іншою уповноваженою командиром особою. Начальник табору (установи, де створено дільницю) для військовополонених може посвідчувати заповіт військовополоненого.

Посвідчені заповіти і довіреності реєструються під окремим порядковим номером у реєстрі для реєстрації заповітів і довіреностей, форма якого затверджується Міністерством юстиції. Номер, під яким зареєстровано заповіт чи довіреність, зазначається в посвідчувальному написі. Генеральний штаб Збройних Сил, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган (установа) протягом 5 днів після отримання довіреностей і заповітів повинні передати їх Міністерству юстиції або його територіальному органу.

Міністерство юстиції, його територіальний орган у день отримання довіреності, заповіту забезпечують їх передачу нотаріусу/державній нотаріальній конторі для подальшої реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей або Спадковому реєстрі. Нотаріус чи ДНК у день отримання посвідчених довіреності чи заповіту вносять відомості про них до Єдиного реєстру довіреностей або Спадкового реєстру, зберігають ці документи та передають їх на зберігання до відповідного державного нотаріального архіву протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану», — сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду