Человек, которому уголовным правонарушением причинен имущественный ущерб, имеет право на его возмещение. Об этом напомнили в пресс-службе БПД.
Для этого нужно предъявить гражданский иск к подозреваемому, обвиняемому или к физическому или юридическому лицу, которое по закону несет гражданскую ответственность за вред, причиненный действиями подозреваемого, обвиняемого или невменяемого лица, совершившего общественно опасное деяние до начала судебного разбирательства.
Компенсує шкоду той, хто її завдав
Зробити це можна:
▪ добровільно: відшкодувати збитки на будь-якій стадії кримінального провадження;
▪ за судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
Що відшкодовується
Відшкодовуються реальні збитки. Для звернення до суду потрібно мати докази, що підтверджують те, що збитки дійсно є та їхній розмір.
Якщо була завдана шкода здоров’ю це можуть бути результати обстежень, довідки лікаря, виписки з лікарні, чеки за лікування та інше.
Якщо була завдана шкода майну це можуть бути документи, що підтверджують право власності на це майно, довідка про оціночну вартість майна, документ який підтверджує знищення/пошкодження майна, квитанції на ремонт тощо.
Важливо надати якомога більше доказів завдання майнової шкоди, адже суд може відмовити у задоволенні позову, якщо належних доказів буде недостатньо.
Коли шкода не відшкодовується
Якщо суд не встановив наявність події кримінального правопорушення або якщо виправдав обвинуваченого.
Як отримати правничу допомогу в питаннях стягнення майнової шкоди
Отримати допомогу зі зверненням до суду потерпілі можуть, якщо належать до однієї із категорій громадян визначених статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» зокрема це:
▪ люди з низьким доходом;
▪ діти;
▪ внутрішньо переміщені особи;
▪ ветерани війни;
▪ члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua и на Google Новости SUD.UA, а также на наш VIBER, страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.