Стала відома загальна сума зареєстрованого податкового кредиту для підприємств

13:10, 2 жовтня 2017
Виконуючий обов'язки глави ДФС Мирослав Продан розповів, як працює система по блокуванню податкових накладних.
Стала відома загальна сума зареєстрованого податкового кредиту для підприємств
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

За словами Мирослава Продана, на даний момент заблоковано 0,37% податкових накладних. В абсолютних цифрах це 3,6 млрд грн ПДВ. При цьому зареєстровано накладних на загальну суму ПДВ 332,6 млрд грн.

Якщо слідувати правилу залізного права бізнесу на податковий кредит, то підприємства отримали право податкового кредиту в розмірі 332,6 млрд грн, і ГФС вже не зможе зняти такий кредит в ході документальної або камеральної перевірки.

Нагадаємо, що розмір податку на додану вартість визначається як різниця між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом. Чим більше розмір податкового кредиту, тим меншу суму ПДВ платить підприємство в бюджет.

До 1 липня 2017 року зареєстрована в реєстрі податкова накладна давала покупцеві право на податковий кредит, але не гарантувала йому, що ДФС не забере це право в майбутньому. Податкова служба приходила з перевіркою на підприємство, знімала з фірми податковий кредит, і остання повинна була або платити більше ПДВ до бюджету, або йти до суду.

Тобто раніше сума ПДВ в розмірі 332,6 млрд грн, швидше за все, значно зменшилася б в ході податкових перевірок, а витрати бізнесу на сплату податків, відповідно, збільшилися б.

Але податкова накладна, зареєстрована в Реєстрі після 1 липня 2017 року, є достатньою підставою для нарахування податкового кредиту і не потребує будь-якого додаткового підтвердження.

Раніше «Судово-юридична газета» розповіла, в яких випадках ДФС не може зняти податковий кредит.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду