Суть антикорупційної реформи полягає в тому, щоб зробити ставки реальними, – народний депутат

21:14, 17 січня 2023
Встановлення 10% податку на додану вартість, податку з доходу та податку на прибуток допоможе запобігти корупції, – вважає Мар'ян Заблоцький.
Суть антикорупційної реформи полягає в тому, щоб зробити ставки реальними, – народний депутат
Джерело фото rada.gov.ua

Україна потребує проведення антикорупційної податкової реформи. Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Мар'ян Заблоцький.

Основна суть антикорупційної податкової реформи, за словами народного депутата, полягає у тому, щоб зробити ставки реальними та відповідними до економічних викликів.

Як стверджує Заблоцький, на сьогодні діють формальні ставки: «нібито 20% ПДВ, нібито до 50% навантаження на фонд оплати праці, – а за фактом підприємства платять у рази більше».

Депутат зазначив, що в обговоренні реформи за базову цифру взяли поки що 10%, тобто встановлення по10% ПДВ, доходів і податку на прибуток.

У такий спосіб, вважає депутат, знищуються «будь-які підстави для корупції. Безумовно, є ще позиція Міжнародного валютного фонду, Єврокомісії, загальні вимоги ЄС. Однак зараз нам слід перейти на той рівень, коли і в податківця немає бажання тиснути на бізнес, і немає систем «оптимізації», «скруток», «обналу» тощо. Це ті терміни, які, на жаль, уже увійшли у словниковий запас українців, і це необхідно змінювати».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Анатолій Сандурський
    Анатолій Сандурський
    заступник Голови Служби безпеки України України