Київські мозаїки внесли до Реєстру культурної спадщини, фото

22:00, 6 грудня 2023
До Реєстру культурної спадщини внесли 4 твори.
Київські мозаїки внесли до Реєстру культурної спадщини, фото
Фото: doks.kyivcity.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У столиці мозаїки, керамічні панно та вітражі хочуть зберегти від знищення. До Державного реєстру культурної спадщини внесли одразу чотири нові мозаїки, передає Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

У відомстві зазначають, що в Києві збереглося чимало творів монументального мистецтва 1950-80-х років, які яскраво відображають характерний для доби модернізму синтез мистецтв.

«На жаль, ці монументальні твори сьогодні перебувають у поганому стані через невідповідне використання, відсутність ремонтних робіт, занедбаність самих будівель. Також небезпекою є їхнє фізичне знищення через утеплення стін тощо», — сказано у повідомлені.

Надали статус виявлених об’єктів культурної спадщини двом творам художника-монументаліста Федора Тетянича. Мозаїчне панно «Квітучі сади або» «Україна молода» на фасаді будівлі в Дарницькому районі. Панно «Україна молода» вже занесено до Державного реєстру як пам’ятка місцевого значення.

А також панно «Наука» на стіні одного з корпусів Київського політехнічного університету на вулиці Політехнічній.

Зокрема, до переліку виявлених об’єктів включили ансамбль мозаїчних панно на житлових будинках по Берестейському проспекту. Серія мозаїк створена у 1967–1979 роках.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Тітов
    Олександр Тітов
    суддя Харківського окружного адміністративного суду