Зеленський підписав закон про заборону стягувати борги за комуналку: кого він торкнеться

12:34, 17 серпня 2022
Володимир Зеленський підписав закон, яким зупиняється на час воєнного стану виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги: коли закон набуде чинності та на кого він поширюватиметься.
Зеленський підписав закон про заборону стягувати борги за комуналку: кого він торкнеться
Джерело фото: istockphoto.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Володимир Зеленський 15 серпня підписав Закон про внесення зміни до пункту 10-2 розділу XIII Заключні та перехідні положення Закону України «Про виконавче провадження» щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії військового стану (законопроект №7531).

Втім, йдеться не про повну заборону. Так, стягувати борги за комуналку не зможуть лише з мешканців регіонів, де продовжуються бойові дії під час воєнного стану.

Так, порівняно з редакцією першого читання, депутати внесли поправку, що обмежує перелік осіб, щодо яких запроваджується мораторій.

По-перше, зупиняється у період дії воєнного стану вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

По-друге, зупиняється стягнення за житлово-комунальні послуги щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.

По-третє, зупиняється у період дії воєнного стану вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень (крім рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати, грошового забезпечення військовослужбовців), боржниками за якими є підприємства оборонно-промислового комплексу, визначені в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, які входять до складу Збройних Сил України.

Втім, новий Закон набуде чинності не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану». Це законопроект 7317 і він Президентом ще не підписаний.

З основними положеннями законопроекту 7317 можна ознайомитись у матеріалі «Судово-юридичної газети» за посиланням.

Автор: Наталя Мамченко 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду