Для кандидатів на директора НАБУ встановлять «виїзний» ценз

09:45, 7 вересня 2022
Якщо кандидат під час війни перебував за кордоном більше, ніж 21 день, він не зможе претендувати на посаду директора НАБУ.
Для кандидатів на директора НАБУ встановлять «виїзний» ценз
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо, наразі посада директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) є вакантною.

22 серпня відбулося установче засідання комісії з проведення конкурсу на посаду Директора НАБУ, однак поки про оголошення прийому документів від кандидатів не йдеться. Наразі відбіркова комісія очікує формування робочої групи (так званого секретаріату Комісії), а потім визначить перелік завдань цій групі. Голову комісії також поки не обрали.

У той же час у Раді запропонували уточнити вимоги до нового керівника НАБУ.

Так, Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади 5 вересня схвалив законопроект голови цього Комітету Андрія Клочка 7654 про вимоги до претендентів на зайняття посад директора НАБУ, голови НАЗК, керівника САП, директорів ДБР і Бюро економічної безпеки. Пропоновані ним доповнення щодо підстав звільнення директора НАБУ стосувалися, зокрема, притягнення директора НАБУ до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією (раніше до такої відповідальності притягнули вже колишнього директора НАБУ Артема Ситника). Також було визначено, що особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає відомості про наявність чи відсутність судимості, накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Посли країн G7 (Великої сімки) висловили стурбованість цим законопроектом.

Альтернативним закнопроектом №7654-1 від 26 серпня 2022 року, ініціатором якого виступила у минулому представник спільноти активістів з антикорупційних реформ, а наразі голова Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна («Слуга народу»), пропонується звільняти директора НАБУ у разі «набрання законної сили рішенням суду щодо його притягнення до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення, яким на нього накладено стягнення у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування».

Однак 6 вересня у Раді з’явився новий законопроект 8003 авторства Давида Арахамії, Олександра Корнієнка, Анастасії Радіної  і Олександри Устінової про внесення змін до Розділу II Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо встановлення обмежень для призначення директора Національного антикорупційного бюро України.

Ним пропонується упровадити певне обмеження для кандидатів на посаду директора НАБУ, яке полягає у факті перебування таких кандидатів за кордоном під час военного стану. Втім, з пояснювальної записки не випливає, чим воно обгрунтоване.

«Встановити, що за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України, оголошеного у 2022 році після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо уточнення вимог до кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України», не може бути призначена на посаду Директора Національного бюро особа, яка після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» перебувала за межами України сукупно більше 21 дня станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі, визначений в оголошенні про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного бюро.

Зазначене обмеження не поширюється на осіб, які перебували більше зазначеного строку за межами України на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони, здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України», - зазначається у законопроекті.

З огляду на склад авторів, даний законопроект має всі шанси на прийняття.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду