Як раніше писала «Судово-юридична газета», 7 вересня Верховна Рада ухвалила закон 8003 про нові вимоги до директора НАБУ, впровадивши своєрідний «виїзний ценз» для кандидатів на посаду директора, який полягає у факті перебування таких кандидатів за кордоном під час военного стану сукупно більше 21 дня станом на останній день прийому документів на конкурс.
«Встановити, що за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України, оголошеного у 2022 році після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо уточнення вимог до кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України», не може бути призначена на посаду Директора Національного бюро особа, яка після введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» перебувала за межами України сукупно більше 21 дня станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі, визначений в оголошенні про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного бюро», - зазначено у законі.
Зазначене обмеження не поширюється на осіб, які перебували більше зазначеного строку за межами України на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони, здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України.
Нагадаємо, влітку 2022 року в Україні розпочалася процедура конкурсу на нового директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Члени Конкурсної комісії Драго Кос та Карен А. Грінавей назвали «виїзний ценз» «дискримінаційним», бо він стосується і жінок.
У свою чергу, голова Комісії Микола Кучерявенко запропонував сформулювати те, що запропонував Драго Кос, і направити до відповідного комітету Верховної Ради України. Або ж «врахувати помилки законодавця під час затвердження тексту регламенту».
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.