Українців, які нелегально працюють, можуть тимчасово позбавити права на допомогу по безробіттю та субсидії – проєкт

12:17, 6 жовтня 2022
Пропонується встановити, що в разі встановлення за рішенням суду факту виконання особою роботи без укладення трудового договору така особа втрачає право на субсидію та допомогу по безробіттю на 2 роки.
Українців, які нелегально працюють, можуть тимчасово позбавити права на допомогу по безробіттю та субсидії – проєкт
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет Міністрів пропонує тимчасово позбавляти особу допомоги на випадок безробіття та субсидії в разі встановлення у судовому порядку факти роботи без укладення трудового договору. Це передбачено проєктом Закону «Про працю», який подано на погодження до державної регуляторної служби.

Згідно з проєктом у разі встановлення рішенням суду факту виконання особою роботи без укладення трудового договору і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших обов’язкових платежів, такі особи втрачають право на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття протягом двох років з дня набрання законної сили рішенням суду.

На аналогічний строк пропонують автори позбавляти неофіційно працюючих осіб і субсидій в разі встановлення відповідного факту судом.

«У разі встановлення рішенням суду факту виконання особою роботи (надання послуг) без укладення трудового договору і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших обов’язкових платежів, такі особи втрачають право на пільги або використання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох років з дня набрання законної сили рішенням суду», - зазначається у проєкті.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Кабмін напрацював законопроєкт, яким пропонується скасувати норму про індексацію зарплат на розмір інфляції.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Наталія Половінкіна
  Наталія Половінкіна
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Анатолій Ясельський
  Анатолій Ясельський
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
 • Наталія Новікова
  Наталія Новікова
  голова Господарського суду Харківської області